Tel: +90 (312) 418 20 08 (pbx)
Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

Ankara Matematik Kursu Yaz Okulu

Kurumumuz Hakkımızda Eğitim Sistemimiz Eğitim Kadromuz Misyon Vizyon Eğitimlerimiz Eğitim Koçluğu Sömestr Kampı Hafıza Teknikleri YGS - LYS 12. Sınıflar YGS- LYS 11. Sınıflar YGS- LYS 10. Sınıflar YGS- LYS 9. Sınıflar YGS- LYS İletişim Danışmanlık Etüt Sistemi Kızılay Butik dershane Ankara Butik Dershane Ankara Temel Lise Ankara Kızılay Dershane TEOG Değişti mi TEOG ne oldu TEOG da Son durum Öğrenci Koçluk Sistemi Butik Dershane Nedir Bursluluk Sınavı YKS ve Dershane Temel Lise Bünyesinde Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane ve Değişen Sınav Sistemi Dershane Fiyat Çeşitliliği ve Bizim Fiyat Politikamız Temel Lise Yabancı Dil Eğitimi Temel Lise Seviye Tespit Ankara Dershane ve Psikolog YKS Eğitimimiz Dershane Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Dershanesi Bünyesinde verilen Psikolojik Danışmanlık Ankara Temel Lise Bünyesinde YKS eğitimimiz Ankara Dershane Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Butik Dershane ve Temel Lise Rehberlik Servisi YKS Nedir Ankara Dershanesi Öğrenci Koçluğu Ankara Dershane Ödev Takibi Ankara Mezun Dershanesi Öğrenci Etüt Sistemi Özel Ders Nedir Dershanelerin öğrenme ve sınav streslerindeki Etkileri YKS TYT İçerikleri Dershanenimizde Güvenlik TYT YKS KURSU Ankara Dershane ve Başarı Dershane de Ankara Ortadogulular Farkı Ankara Yenimahalle Dershanesi Ankara Matematik Kursu Yaz Okulu Blog Butik Dershane Ayrıcalığı Etkili Ders Çalışma Yöntemleri SINAV KAYGISI SINAV SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER ANKARA DERSHANESİ HİZMETLERİMİZ ANKARA’DA DERSHANE FİYATLARI DERSHANEDEN TEMEL LİSEYE GEÇİŞ Matematik Dershanesi

Ankara Matematik Kursu Yaz Okulu

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak her sene başarı ile gerçekleştirdiğimiz ve katılan öğrencilerin memnun kaldığı matematik yaz okulu ve öğrencileri daha çok memnun eden matematik kampı bu yıl 25 haziran tarihinde başlayacak. 25 haziran tarihinde başlayacak olan matematik kampının detayına geçmeden önce genel olarak matematik dershanesi, matematik okulları ve matematik kampı hakkında bilgilendirme yapalım.

MATEMATİK DERSHANESİ

Türkiye’de dershane kavramı denince akla sınavda çıkan soru çeşitlerinin ait olduğu derslerin tamamının anlatıldığı dershane türü gelir. Matematik dershanesi isminden belli olduğu gibi sadece matematik dersinin anlatıldığı türdür. Çok yaygın değil Ankara’da yaklaşık 10 tane matematik dershanesi vardır. Genel kullanılış biçimde Ankara matematik dershanesi olarak geçer. Bu matematik dershanelerinin bir kısmı sadece üniversiteye hazırlık matematik dersi anlatılmakla beraber bir kısmı da TYT - YKS matematik konularının dışında KPSS matematik, ALES matematik gibi konuları da kapsar. Bizde Ortadoğulular dershanesi olarak matematik dersini gerek MYS sınavlarında gere TYT - YKS sınavının ne kadar önemli olduğunun farkında olduğunun farkında olduğumuz için yoğun bir şekilde matematik dersinin tüm konularını anlatmaktayız. Bunun için Ankara matematik dershanesi denildiğinde kurumların başında gelmekteyiz.

MATEMATİK OKULU

Matematik okulu kavramı yanlış bir kullanılıştır. Matematik okulu diye geçen hiçbir kurum yoktur. Ankara matematik okulu diye bilinen kurumlar aslında matematik okulu olmamakla beraber öğrenciler ve velilerin bu şekilde adlandırdığı için matematik okulu olarak bilinir. Bunun sebebi ise ya sadece matematik dersi müfredatını anlatılır ya da matematik dersine daha fazla önem verilir. Biz Ortadoğulular eğitim kurumları olarak karanfil şubemizde Ortadoğulular matematik kursu hizmeti sunmaktayız. 15 yıldır eğitim sektöründeki başarılarımızdan dolayı birçok öğrenci tarafından Ankara’nın en iyi matematik okulu olarak bilinmenin gururunu yaşamaktayız.

MATEMATİK KAMPI

Matematik kampı tüm Türkiye’de olduğu gibi Ankara’da da popüler bir hal almıştır. Özellikle üniversiteye geçiş sınavı olan YGS ve LYS’nin değişmesi sonucunda olan YKS - TYT sınavlarında matematiğin önemi artmıştır. Bunun için yukarıda belirttiğimiz Ankara matematik okulu, matematik kursları, matematik kampı olarak da öğrencilere destek verir. Matematik kamplarında öğrenciler sadece matematik dersini görmekle kalmayıp anlamadığı soru ve konuları uzman matematik öğretmenleri ile halletmiş olurlar. Ankara matematik kamplarının bir kısmı öğrencilerin okul dışında gidebilecekleri gün olan cumartesi ve Pazar günleri olurken bazıları haftanın yedi günü hizmet verir. Ankara matematik kampı yapan okullar öğrencileri yarıyıl ve yaz tatilinde yoğun matematik kampına alınırlar. Hatta bazı kurumlar matematik kampını geliştirip otel gibi kuruluşlarda yapar. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak Ankara’da matematik kampı denildiğinde bu süreçte geri kalmaması adına kendi ve tüm öğrencilere cumartesi pazar yoğun olmak üzere diğer günlerde matematik kampı olarak hizmet vermekteyiz. Hizmetimiz sadece normal dönemde kalmayıp özelikle tatil dönemini de verimli geçirmek adına yaz aylarında yoğun bir şekilde eğitim vermekteyiz. Yaz aylarında verdiğimiz destek matematik yaz kampı olarak adlandırılır. Bizde birazdan detaylarını vereceğimiz yaz kampını kolay anlaşılsın diye Ankara matematik yaz kampı olarak adlandıracağız. 25 Haziran tarihinde başlayan kursu Ankara matematik yaz kampını merkez binamızda yapılacak olup yoğunluk çok olursa karanfil şubemizde de yapılması düşünülmektedir. 25 Haziranda başlayacak olan yaz kampı 8 hafta sürecektir, haftanın 5 günü 5 saat olmak üzere toplam 40 gün 200 saat olarak yapılacaktır. Öğrencilerin seviyeleri kamp yapılmadan önce belirlenecektir. Öğrenciler matematik seviyelerine göre 3-4 grup olarak ayrılacaklardır. Bu seviyelere göre öğrencilerin ihtiyacı olan eksikler detaylandırılıp öğrenciye ihtiyacına göre her seviyede katkı sağlanacaktır. Yaz okuluna sadece matematiği kötü olan değil matematiğini geliştirmek isteyen öğrenciler de katılım sağlayabilir. Yaz okulunda öğrencinin ihtiyacına  ve matematik seviyesine göre alacağı kamp süreci ile ilgili daha fazla detay vermeyip sizleri kurumumuza davet ediyoruz.