ANKARA TYT - YKS EĞİTİMİMİZ

Yayımlanma Tarihi 13.9.2018


ANKARA TYT - YKS EĞİTİMİMİZ

Bilindiği üzere bu yıl eğitim öğretim dönemine büyük değişiklikler ile başladık. Hem üniversite hem de liseye giriş sınavlarından yapılan büyük çapta değişiklikler birçok öğrenciyi tedirgin hale getirdi. Daha öncesinde hazırlanmaya başladıkları sınav sistemleri değişmişti. Yapılan açıklamalarla beraber yeni sınav sistemi hakkında bilgiler verildi, örnek sorular yayınlandı. Bugün sizlere üniversiteye giriş sınavında yapılan değişiklikler ve eski, yeni sınav sistemleri arasındaki bahsedelim. Eski sınav sistemi olarak bilinen YGS – LYS iki farklı aylar içerisinde beş oturum şeklinde gerçekleştirilmekteydi. İlk oturuma olan YGS giren öğrenci iki yıllık barajı olarak belirlenen 150 puanı dört yıllık barajı olarak belirlenen 180 puanı geçtiği takdirde ikinci oturum olarak belirlenen LYS’ye girme hakkı kazanıyordu. Haziran ayını bölünmüş oturumlarla beraber hafta hafta kendi alanının sınavlarına girmekteydi. Yeni sınav sistemi olarak belirlenen TYT ve YKS sınavlarınlarında öğrenci haziran ayının sadece bir günü içerisinde sınavlara girecek ilk oturum olarak belirlenen TYT sınavına öğrenci öğleden önce girecek bir önceki sınav sistemi belirlenen puanlar yani iki yıllık barajı olarak belirlenen 150 puanı dört yıllık barajı olarak belirlenen 180 puanı geçeceğini düşünen öğrenciler ikinci oturum olan YKS’ye öğleden sonra girecek. Yeni sınav sistemi olarak belirlenen TYT ve YKS’de eski sınav sistemine oranla bir diğer fark ise ilk oturumlarda göze çarpmaktadır. YGS’de her branştan 40 soru çözen öğrenci TYT sınavında matematik ve Türkçe derslerinden 40 soru diğer branşlardan 20’şer soru çözecektir. Bu da matematik ve Türkçenin ağırlıklı olarak diğer branşlardan daha önemli olduğunu göstermektedir. Geçmişten günümüze kadar yapılan üniversiteye giriş sınavlarında belirleyici etken olarak matematiği söyleyebilirdik. Fakat yenilenen sınav sisteminde artık Türkçe’nin de matematik kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz. Hatta yapılan açıklamalar ile beraber Türkçe ve matematik katsayısı eşit hale gelmiştir. İki sınav sistemi arasındaki bir diğer fark ise üniversite adayı öğrenciler sadece kendi alanlarında sınava girebilecekler. Eski sınav sisteminde öğrenci her alanda kendini denerken yenilenen sınav sistemininde bunun önüne geçildiğini söyleyebiliriz.

Eğitim hayatının en önemli aşamalarından biri olan üniversiteye giriş sınavının değişmesi ile beraber öğrenciler ile  pek çok kurum yeniliklere gitmiştir. Yeni sınav sistemine uygun çalışma programları, kaynak temini, ders programları belirlemektedir. Ortadoğulular eğitim kurumları TYT ve YKS’ye uygun en güncel dershane olarak eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz. Ankara dershanesi olarak bilinen kurumumuz  Ankara TYT – YKS eğitimimizde öğrencilere pek çok ayrıcalık sağlamaktadır. Gelin bu ayrıcalıklardan kısaca bahsedelim. Ankara dershanesine kayıt olan öğrenciler psikolog ve eğitim koçları ile görüşmektedir. Hedefleri, isteklerini, becerilerini öğrenmek adına düzenlediğimiz ilk tanışma ile beraber öğrencilerimizin TYT – YKS sınavına en iyi şekilde hazırlamak ve eksiklerini belirlemek adına seviye tespit sınavı uygulamaktayız. Sınav sonuçlarına göre öğrencilerimizi sınıflara yerleştirmekteyiz. Daha sonrasında TYT – YKS eğitimlerimize başlamaktayız. Ankara dershanesi olarak öğrencisinin üzerinde yenilenen sınavın kaygısı bulunmamaktadır. Psikolojik danışmanlarımız öğrencilerimizi yenilenen sınav sistemine psikolojik olarak da hazırlamaktadır. Ankara dershanesi olarak TYT ve YKS’ye uygun zengin kaynaklar ve her hafta düzenli olarak deneme sınavları ile rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlamaktayız. Ankara dershanesi olarak diğer avantajlarından bahsedecek olursak ; bireysel etüt kolaylıkları, butik eğitim anlayışı ile beraber sınıflarda 8 – 10 öğrenci yer almaktadır.

Ankara TYT – YKS eğitimlerinden yararlanmak adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.


9. Sınıflar YKS - AYT 10. Sınıflar YKS - AYT 11. Sınıflar YKS - AYT 12. Sınıflar YKS - AYT Kızılay Butik Dershane Ankara Butik Dershane Ankara Temel Lise Ankara Kızılay Dershane TEOG Kursları Öğrenci Koçluğu Butik Dershane Avantajları Butik Dershane Nedir? Ankara Kızılay`ın En iyi Dershanesi Bursluluk Sınavı YKS ve Dershane Temel Lise Bünyesinde Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane ve Değişen Sınav Sistemi Dershane Fiyat Çeşitliliği ve Bizim Fiyat Politikamız Temel Lise Yabancı Dil Eğitimi Temel Lise Seviye Tespit Ankara Dershane ve Psikolog YKS Eğitimimiz Dershane Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Dershanesi Bünyesinde verilen Psikolojik Danışmanlık Ankara Temel Lise Bünyesinde YKS eğitimimiz Ankara Dershane Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Butik Dershane ve Temel Lise Rehberlik Servisi YKS Nedir? Ankara Dershanesi Öğrenci Koçluğu Ankara Dershane Ödev Takibi Ankara Mezun Dershanesi Öğrenci Etüt Sistemi Özel Ders Nedir? Dershanelerin Öğrenme ve Sınav streslerindeki Etkileri YKS TYT İçerikleri Dershanenimizde Güvenlik TYT YKS KURSU Ankara Dershane ve Başarı Dershanede Ankara Ortadoğulular Farkı Ankara Yenimahalle Dershanesi Ankara Matematik Kursu Yaz Okulu Butik Dershane Ayrıcalığı Etkili Ders Çalışma Yöntemleri Sınav Kaygısı Sınav Sisteminde Yapılan Değişiklikler Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Dershaneden Temel Liseye Geçiş Matematik Dershanesi KIZILAY’DA DERSHANE ANKARA DERSHANESİNDE SINAVA HAZIRLIK ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANE ANKARA TYT - YKS EĞİTİMİMİZ KIZILAY MATEMATİK KURSU Gölbaşı`ndaki Dershaneler Etimesgut`taki Dershaneler Sincan`daki Dershaneler Mamak`taki Dershaneler Ankara Dershane Çankaya Dershane Pursaklar`daki Dershaneler Kızılay`daki Özel Liseler Yaşamkent`teki Dershaneler Ümitköy`deki Dershaneler Batıkent`teki Dershaneler MYS KURSU ANKARA TYT AYT Kursu NEREYİ DÜŞLÜYORSAN ORAYA AİTSİN... Ankara Özel Anadolu Liseleri Listesi Yenimahalledeki Dershaneler Ankara Dershane Çayyolundaki Dershaneler ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANELER EĞİTİMİN ÖNEMİ SINAV SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER Pursaklar Dershane MEZUNA KALMA MESELESİ MATEMATİĞİN ÖĞRETİMİNDE YAŞANILAN ZORLUKLAR Ankara Dershane Sınavlara Hazırlık Etlik Dershane Ankara Dershane Önerisi ERYAMAN DERSHANELERİ KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER KIZILAY DERSHANE ÜCRETLERİ YKS Kursları Kızılay Kızılay Kurs KIZILAYDAKİ YKS KURSLARI SİNCAN DERSHANELERİ BATIKENT DERSHANELERİ KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER ANKARADAKİ MYS DERSHANELERİ Çankayadaki Dershaneler KIZILAYDAKİ DERSHANELER TYT DERSHANESİ KIZILAY YKS DERSHANESİ ANKARA ERYAMANDAKİ DERSHANELER ANKARA ÖZEL ORTAOKUL ANKARA ÖZEL İLKOKUL