Ankara TYT-AYT Dershaneleri | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Ankara TYT-AYT Dershaneleri

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankara TYT-AYT Dershaneleri

30.07.2019       394      


Ankara TYT-AYT Dershaneleri

1985 yılından itibaren dershane ve dershaneciliğin 29 Temmuz 2017’de aktif faaliyetlerinin önüne ket vuruldu. Öğrencilerin açıklarını ve eksiklerinin giderilmesinde yardımcı olan, onları akademik bilgiler ışığında derslerindeki başarı oranının artmasını isteyen ebeveynler dershaneleri sıcak karşılamaktadır. Özellikle de devlet okulları ile özel okullar arasındaki eğitim farkını kapatmak için ve liseye, üniversiteye giriş sınavları için bir dönem adeta dershaneye gitmeden olmaz algısı yerleşmiştir. Peki TYT-AYT dershaneleri olmazsa olmaz mıdır? Dershanenin faydaları nelerdir birlikte bakalım.

Dershanenin Faydaları Nelerdir?

Herhalde bir öğrenci için dershanenin en büyük faydası onu sınava hazırlıyor oluşudur. Okuldaki derslerin Milli eğitim müfredatınca ilerlemesi ve sınav müfredatının Milli eğitim müfredatından farklı olması öğrencileri ve ebeveynleri dershaneye iten temel güçtür. Düzenli, disiplinli bir şekilde ilerlemeyi kolaylaştıran dershane, öğrencilere rehabilitasyon hizmetleri de sunmaktadır. Temel eksiklerinin giderilmesinin yanında neye, ne şekilde çalışması konusunda yol göstericilik yapması öğrencinin, aşırı kaygı ve sınav heyecanı, kendine karşı öz güvensizlik ve başaramama korkusu gibi nedenlerle rehberlik faaliyetini yürütmektedir. Bu bağlamda okullarda eksik kalan ilgi, dershane aracılığı ile tamamlanmış olur. Bu sayede TYT-AYT oturumları için dershane oldukça faydalı olacaktır.

Dershanelerin en büyük sıkıntısı ise devlet okullarını destekleme durumundan çıkıp öğrenciyi yarışa koşturan bir kurum haline gelmeleridir. Oysa dershaneler her zaman okulun bir adım arkasında onu destekler bir biçimde olmalıdır. Öğrenciyi sınava hazırlamak adına at koştururcasına konu yetiştirmeye çalışan bir dershane, öğrenciye hiçbir şey katmayacaktır. Dershaneler yerine özel ders ya da okul kurslarına devam etmek de öğrenicinin açıklarının giderilmesinde ve derslerindeki başarının artışında etkili olacaktır.

Üniversiteye girişte yeni sınav sistemi

Üniversiteye girişte yeni sınav sisteminin adı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nın TYT ve AYT oturumları için öğrencilerin kaygılandığı açıktır. Bu durumda Ankara TYT-AYT Dershaneleri öğrencilerin daha disiplinli, daha düzenli ve istikrarlı bir şekilde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanmalarında yardımcı olacaktır. Onları başarıya giden yolda destekleyen dershane kurumlarının varlığı çeşitli tartışmalara yol açsa da sınav sistemlerinin varlığı devam ettikçe ve okulların sınava hazırlık konusunda yetersiz kalmalarının önüne geçilmedikçe TYT-AYT dershaneleri de öğrencilerin hizmetinde kalmaya devam edecektir.

 

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Eryaman üniversite hazırlık kursları

Eryaman üniversite hazırlık kursları

Üniversiteye girmek isteyen öğrencilerin sınav öncesinde ciddi anlamda efor sarf ederek derslerine çalışmaları gerekir.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Bakırköy dershaneler

Bakırköy dershaneler

Bakırköy dershaneler ve özel öğretim kurslarının yoğun olduğu bir bölgedir. Bakırköy’de eğitim desteği almak isteyen pek çok öğrenci ve mezun; Bakı...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.