HEMEN BAŞVUR Ankarada dershane | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Ankarada dershane

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankarada dershane


Ankarada dershane

 

Ankarada dershane seçimi yapacak olan öğrenciler ilk olarak bulundukları semtlerin içerisinde yer alan ya da semtine yakın olan dershanelerin seçiminde bulunmaktadırlar. Keçiören Ankara’nın kalabalık metropol ilçeleri arasında yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık bir milyona yakın olan Keçiören’in yüz doksan dokum metre kare yüz ölçümü bulunmaktadır.

Sınav hazılıkta Ankarada dershane 

Ankara dershaneleri konusunda yapılan pek çok araştırma var. Geniş bir alana sahip olan bu ilçe yıllar öncesin de bu kadar kalabalık bir ilçe değildi. Ankara başken olmadan önce Ankara’nın meşhur keçilerinin otlatıldığı, yeşil alanların yoğunlukta bulunduğu bir ilçeydi. Zamanla gelişen, değişen Ankara’ya ayak uyduran bu ilçe Merkeze yakın konumda bulunması ile kalabalıklaşmaya başladı. Göç alan ve gittikçe kalabalıklaşan, taşınma konusunda tercih edilen en baştaki ilçeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle değerlenmekte ve bölgede emlak ücretleri artmaktadır. Burada artan nüfus ile birlikte eğitim kurumlarının sayısı da artmaktadır. Yeni kurulan ve kurulacak olan eğitim kurumları kendilerine yer ararken ilk sıralara Keçiören ilçesini koymaktadır. Hem merkezi konumda olması hem de kalabalık bir ilçe olması nedeni ile tercih sebebidir. Merkezi konumda yer alması nedeni ile çevre ilçelerden tercih edilme olasılığı da yüksek olmaktadır. Kızılay’a gelmek ve bir de yolda zaman kaybetmemek isteyen bireyler buradaki dershaneleri tercih etmektedirler. Ankarada dershane seçiminde bulunacak olan bireyler bu nedenler ile Keçiören ilçesindeki dershaneleri de değerlendirmeye almaktadırlar.

Keçiören semtinin yanı sıra dershanelerin kurulmaya kara verdikleri anda ilk olarak değerlendirmeye aldıkları diğer ilçeler Çankaya ve Mamak ilçeleridir. Bu ilçeler merkeze çok yakın ve oldukça da kalabalık ilçelerdir. Dershanelerin kurulurken en çok dikkat ettikleri konular arasında da bölgedeki öğrenci nüfusu ve ulaşım konusu yer almaktadır.

Etkili ders çalışma yöntemleri

Öğrenciler sınavlara çalışırlarken genellikle ezber yaparak sınavlara çalışmaya gayret etmektedir. Bu şekilde çalışıldığı zaman bilgiler kalıcı olarak zihne yerleşmediği için uzun süreli verim alınamamakta ve bilgiler kolaylıkla unutulmaktadır. Kademe geçiş sınavlarında ya da bizim hayatımızda önemli rol oynayacak telafisinin bulunmadığı sınavlar da bu tür yöntemle sınava hazırlanıldığı zaman istenilen başarılar elde edilememektedir. Bu nedenle Ankarada dershane eğitimcileri ve yöneticileri öğrencilerin derslerde verilen bilgileri kalıcı olarak zihinlerine yerleştirebilmeleri için daha etkili ve öğrencilerin birebir dahil oldukları dersler işlemeye gayret etmektedir. Kalıcılığı yakalayabilmek için sürekli olarak takipte kalmakta ve öğrencilere sık sık tekrarlar yaptırmaktadırlar. Tekrar bilgilerin zihinde kalıcılığı üzerinde etkili bir yöntemdir. Bol bol soru çözümleri ile bilgileri zihin de oturtmaya gayret etmektedirler. Bu şekilde çalışmalar yapıldığı taktirde bilgiler ezberdeki gibi zihinde kısa sürede değil uzun vadede kalıcı olacaktır.

Bugünkü yazımda sizlere Ankarada dershane konusunda faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Ankaranın en başarılı dershanesi hakkında faydalı bilgiler vermeye gayret edeceğim.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Yaşamkent dershane

Yaşamkent dershane

Binlerce gencin girdiği bu sınavda istenilen yerlerin tercih edilebilmesi için öğrencilerin fark yaratması gerekmektedir. Bunun için Yaşamkent ders...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Altındağ dershane

Altındağ dershane

Bireyler belirli yaşlardan itibaren eğitime başlamakta ve bunu sürdürmektedir. Bu zaman içerisinde onlardan belirli davranışların kazanılması ve bu...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.