HEMEN BAŞVUR Ankaradaki dershaneler | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Ankaradaki dershaneler

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankaradaki dershaneler


Ankaradaki dershaneler

Ankaradaki dershaneler

Türkiye’de eğitim sistemi öğrencileri sıklıkla denemeye tabi tutarak, temel birçok sınavın yapıldığı bir süreci içermektedir. Süreç içerisinde öğrenciler diledikleri devlet ya da özel okulunda eğitimlerini almaktadır. Eğitim süreci içerisinde okullarında yapılan ara sınavların yanında eğitim aşamalarının geçişi sırasında temel sınavlara da girilmesi zorunludur. Ülkemizde zorunlu eğitim süresi on iki yıl iken, üzerine bir de eğer ciddi bir üniversite ya da bölümü hedeflemişseniz siz ya da öğrenciniz, karşılaşılacak bu temel sınavların sonucunda ortalamanın üzerinde sonuç almak zorunlu hale gelmektedir.

Peki günümüz eğitim kurumları eğitim süreçlerini hakkını vererek karşılıyor mu? Bu soru tartışılmaya çok müsait bir konu olsa da ortalamaya bakıldığı takdirde cevabımız maalesef olumsuz yönde olacaktır. Bunun temel birkaç sebebi vardır. Bunlardan birincisi maalesef eğitim kurumlarında oluşan öğrenci sayısının fazlalığı öğretmen ve yöneticiler adına büyük bir zorluk haline gelmektedir. Eğitim süreci biz ve kurumumuzca az sayıda öğrenciyle gerçekleşmeli ki tam öğrenme sağlanabilsin. Ancak bu özellikle devlet okullarında maalesef mümkün olmamaktadır. Diğer önemli bir sebep ise öğreticilerin yani bilgiyi aktaran kişilerin deneyimsiz ya da öğretime duyulan özverinin az olmasıdır. Bu öğrenme sürecine balta vurmaktadır. Tüm bunların sonucunda öğrenme sürecini eksik tamamlayan ya da çok ciddi hedefleri bulunan öğrenciler Ankaradakidershanelere yönelmektedir.

Dershanelerin Kapıldığı Yanlışlar

Dershanelerin temel amacı kendisine gelen öğrenci ve velilerin talebini karşılamak olmalıdır. Ankaradaki dershanelere baktığımızda ise çoğu dershanenin kapıldığı gibi öğretim amaçlarından ziyade maddi hedefleri olan kişiler tarafından yönetilmektedir. Kurumumuz ve sahip olduğumuz eğitimcilerle birlikte bu düşünceye kesinlikle karşı çıkmaktayız. Yine biraz önce bahsettiğimiz gibi kurumumuzca öğretimde az sayıda öğrencilerden oluşan sınıflarda eğitim verilmesi görüşünü savunmaktayız. Buradaki temel amacımız daha çok öğrenciye dokunarak her birinde tam öğrenme sağlamakken Ankaradaki dershanelere baktığınızda öğrenciler okuldan farksız ortamlarda öğretim sağlamaktadırlar. Durum böyle olunca öğrenci okulda alamadığı verimi burada da alamamakta ve başladığı noktaya geri dönmektedir. Kurumumuz öğrencinin maruz kaldığı okul ortamından daha farklı ortam ve öğretim stratejileri oluşturarak onlara kazanması gereken süreci kazandırıyoruz. Çankayadaki dershaneler adlı makalemizden de yararlanabilirsiniz.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankara dershaneler

Ankara dershaneler

İnsan hayatındaki belirleyici olarak en önemli faktör eğitimdir alınacak eğitimin doğru alınması insanın hayatını her şekilde olumlu etkilerden bun...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankara dershane yorumları

Ankara dershane yorumları

 Eğitim insan hayatında sürekli olarak var olması gereken en önemli faktör olmalıdır. Eğitim faktörü bir insanı diğerinden ayıran en önemli faktör ...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.