Çankaya dershane | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Çankaya dershane

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Çankaya dershane

8.12.2018       557      


Çankaya dershane

ÇANKAYA DERSHANE

Çankaya dershane konusunda sizlere Çankaya ilçesinden, bu ilçede yer alan dershanelerden bahsedeceğim. Çankaya ilçesi gelişmiş, merkezi, kalabalık ve metropol bir ilçedir. Ankara’nın en çok insanını barındıran, insanlara iş olanakları sunan, yatırımların gözde merkezi Çankaya’dır. Çankaya dershane denildiğinde bu ilçede yer alan belirli dershaneler akıllara gelmektedir. Çankaya ilçesinin özellikle Kızılay semti başta olmak üzere birkaç semti eğitim merkezidir. Kolay ulaşımı, etkili kadrolara sahip kurumlar, fiziksel yeterliliklere sahip dershane binaları bu semtlerde yer almaktadır.

Dershaneler öğrencilere en iyi şekilde eğitim ortamı hazırlama, öğrenilenlerin kalıcı olması ve girecekleri sınavlarda en iyi başarıları elde temleri amacı ile hizmet sunmaktadır. Ücretli eğitim merkezleri olan dershaneler bazı kademelerde farklı isimler adı altında yine hizmet sunmaktadır. Eğitim sisteminde olan değişimler sonucunda öğrenciler dershaneye gitmeyi bir zorunluluk olarak görmektedir. Nitekim okullarda verilen eğitim eksik kaldığı için bir bakıma zorunluluk gibi bir durumdur. Eğitim programları hazırlanırken sınavda çıkacak konular dikkate alınmaktadır. Hatta bazı dershaneler sınavda çıkabilecek her konunun anlatılmasındansa sadece kesin olarak çıkacak olan ve ağırlıklı çıkacak olan konulara daha çok ağırlık vermektedir. Bu bir risktir. Kesin çıkacak konular hiçbir zaman Milli Eğitim tarafından açıklanmamaktadır. Bazı yıllarda bazı konulara ağırlık verip bazıları es geçilirken bir diğer yıl tam tersi bir durum söz konusu olabilir. Çankaya dershane anlayışı içerisinde böyle bir düşünce yoktur. Her konuya özellikle değinilmekte ve öğrencilerin eksikleri tamamlanarak sınavlara gönderilmek amaçlanmaktadır. Ek dersler, ek soru çözüm saatleri, sınava yaklaşırken hazırladıkları kamp programları ile dolu dolu eğitim olanağı sağlayan dershaneler ayrıca sınava hazırlıklı olmaları için öğrencilere deneme sınavları da uygulamaktadır.

DERSHANELERDEKİ UZAKTAN EĞİTİM İMKANI

Çankaya dershane yöneticilerinin de uyguladığı uzaktan eğitim hem dershane kaydı olan hem de dershane imkanı bulunmayan öğrenciler için avantajdır. Uzaktan eğitim videolu eğitim olarak da geçmektedir. Dershane öğrencilerine faydası derslerde anlamadığı bir konu olduğunda ya da dersi kaçırdığında öğrenci bu uzaktan eğitime dahil olarak kendisine özel şifresi ile o konunun videolu anlatımını izleyebilir. Sadece dersleri kaçırdığında değil tekrar etmek istediğinde de bu imkan öğrenciye sunulmaktadır. Dershane maddi imkansızlıklar nedeni ile ya da iş dolayısı ile zaman sıkıntısı yaşayıp gelemeyen kişiler uzaktan eğitim şifresi alabilirler. Dershanelere kayıt yaptırmak zorunda olmadan daha uygun fiyatlara bu şifreye sahip olarak istedikleri konulardaki ders videolarını izleyebilirler. Çankaya dershane yöneticilerinin yanı sıra diğer dershanelerdeki yöneticilerde uzaktan eğitime olan talebin fazla olması nedeni ile memnuniyet yaşamaktadırlar.

Ayrıca dershanelerde burslar ve ücretsiz eğitimlerde verilmektedir. Dershane sezonun en başında kurumlar sınavlar yapmaktadır. Bu sınavlara da başarılı olan öğrencilere ücretsiz eğitim hakkı ya da belirli oranlarda indirim imkanları sunmaktadır. Bu imkanlardan faydalanabilmek için belirli bir puan aralığın almak gerekmektedir. Bu şekilde maddi imkanı bulunmayan öğrenciler bu fırsatlar ile daha iyi eğitim alarak girecekleri sınavlarda daha başarılı olma imkanını yakalarlar.

Bugünkü yazımda sizlere Çankaya dershane hakkında faydalı bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Yaşamkent’teki dershaneler hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankara dershane önerisi

Ankara dershane önerisi

Ülkeyi geliştirmek ve gelecek yıllara hazırlamak için en önemli sektörlerden birisi, eğitim sektörüdür. Bu sektörün her anlamda gelişmesi ve gelece...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Franchise

Franchise

Franchising hizmetimizle ilgili detaylı bilgi içermektedir.

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.