Çankayadaki özel okullar | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Çankayadaki özel okullar

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Çankayadaki özel okullar

10.05.2019       339      


Çankayadaki özel okullar

Türkiye’deki eğitim sisteminde ki yanlışlardan en önemlisi, öğrencilerin tek düze bir eğitime tabi tutulmasıdır. Bunun ne anlama geldiğinden bahsedecek olursak. Yani her öğrenciye, ilgi alanları ve öğrenme yöntemleri dikkate alınmadan, aynı biçimde yaklaşılıyor ve aynı şekilde öğrenmesi bekleniyor. Ancak bu beklenti öğrencilere büyük zararlar veriyor çünkü herkesin aynı yöntemle öğrenebilmesi, insan doğasına aykırı ve mümkün olmayan bir durumdur. Çankayadaki özel okullar olarak bu duruma kendi çapımız da müdahale etmeye çalışıyor ve en azından kendi bünyemizde eğitim gören öğrencilerin, bu anlayıştan uzak eğitim hayatlarını tamamlamalarını sağlıyoruz. Çankayadaki liseler konusunda pekçok araştırma yapılıyor.

Çankayanın en iyi özel okulları

Bu aşamada dikkat ettiğimiz en önemli konu öğrencilerin temel eğitim dışında ilgisinin ve yeteneğinin olduğu konular ve bu konulara yönlendirilmesinin kendinde nasıl olumlu etkilerin ortaya çıkacağıdır. Bazı insanlar, daha da kötüsü önemli eğitim kurumları, öğrencilerin yalnızca temel dersler ile ilgilenmesinin daha doğru olduğunu ve diğer konuların zaman kaybı olabileceğini düşünüyor. İşte bu düşünce yapısı eğitim hayatımıza en fazla zarar veren konulardan biri olmaktadır. Çünkü çocuklar tek bir noktaya odaklanıp, bu odaklandığı noktada başarısız olduğu zaman, ne yazık ki ellerinde tutunabilecekleri bir dal kalmıyor. Çankayadaki özel okullar arasında yer alan kurumumuz, öğrencilerin istedikleri alanlarda mutlaka etkin rol oynamasını ve başarılı olmasını istiyor ve bu sebeple de çocuklara istedikleri her alanda yardımcı olabilecek çalışmalar yürütüyor. Böylece öğrencilerimiz için, istedikleri alanlar da başarılı olmak hayal değil olabilecek en kötü ihtimal oluyor.

Popüler Mesleklere Değil En İyi Olabilecekleri Alanlara Yönlendiriyoruz

Öğrencileri yalnızca popüler olan birkaç bölüme yönlendirirsek bu hem eğitimde hem de ekonomide büyük sorunlara yol açar. Herkes doktor, avukat, mühendis olamaz ve bazılarının da sanatçı, edebiyatçı, müzisyen olması gerekir. Ülkemizde son yıllar da zaten geri planda olan sanat ve sanatın dalları iyice ihmal edilmiş ve ruhsuz bir topluma dönüşme yolunda ciddi adımlar atılmaya başlanmıştır. Çankayadaki özel okullar arasında yer alan kurumuz, bu durumun yaşanmaması ve toplum olarak sanata daha fazla yönelmek, meslek olarak yapmasak dahi en azından sanatın bir yerlerinde yer almak için, öğrencilerimize çeşitli fırsatlar sunuyoruz. Çankaya lise fiyatları konusunda bir sonraki makalemizde sizleri bilgilendireceğim.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Kızılayda dershane

Kızılayda dershane

Kızılayda dershane arayan birey sayısı oldukça fazladır. Ankaranın birçok bölgesinde uygun alternatifler bulunsa da Kızılaydaki dershaneler,  Ankar...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Çankayanın en iyi özel okulu

Çankayanın en iyi özel okulu

Çankayanın en iyi özel okulu hangisi derken, tüm bireylerin kastettiği aslında “çocuğumu mutlak başarıya ulaştıracak okul hangisi”dir. Bu konuda çe...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.