Dershanelerin Öğrenme ve Sınav streslerindeki Etkileri

Yayımlanma Tarihi 28.8.2018


Dershanelerin Öğrenme ve Sınav streslerindeki Etkileri

Bazı öğrencilerimiz okumayı pek sevmezler ve zorluk çekerler bu durumlar tabi ki yaşa bağlı değildir. Okuma zorluğu çeken öğrenciler buna bağlantılı olarak öğrenme zorluğu da çekmektedirler. Hatta bazen de okulda bunu düzene koyacak yeterli eğitim sistemi de yoksa daha iyi bir eğitim almaları gerekmektedir. Öğrenmede güçlük çeken çocuklarımıza yardımcı olmak için dallarında uzman eğitimcilerimiz vardır. İşte tam bu anlamda Ankara Dershaneleri eğitimlerle alakalı ek hizmet sunsa da öğrencinin seviyesine göre de özel dersler ile çocukların bu tarz sıkıntılarını çözmekte yardımcı olurlar. İşte bu noktada ailelerin yapması gereken maddiyattan öte
ilk dikkat edecekleri ince çizgi çocuklarını teslim edebilecekleri güvenilir ortam dışında kişisel eğitimlerini de sağlayabilecek dershanelerdir.
Ankara dershanelerine baktığımızda birçok öneri ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Peki, dershane araştırmak gerektiğinde nasıl bir yol izlemeliyiz? Sorusuna Ankara dershanesi olarak cevap verelim.

Öncelikle Ankara Başkentimiz olduğu gibi eğitimde de öncü bir şehrimizdir.

Ankara eğitimin göbeği olduğundan Ankara dershanesindeki eğitim sistemi amaç ve hedef odaklı bir eğitim sistemini sergilemektedir. Dershane araştırırken Ankara Dershanesinin konum ve bulunduğu bölgeye de dikkat etmek gerekmektedir. Ankara Kızılay Dershaneleri bu konuda yoğun bir talep görmektedir. Ankara Kızılay dershanesi ulaşıma kolay merkez odaklı ve her yere yakınlığı ile tercih edilen Ankara Dershanesidir. Tabi ki iş sadece ulaşım ile bitmiyor; bazı çocuklarımız maalesef öğrenmekte ve ders çalışmakta güçlük çektikleri için, Ankara Kızılay Dershanesi Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak uzman rehberlik kadromuz, öğrenci ve eğitim koçlarımız ve uzman psikologlarımızla bu noktada devreye girer ve öğrencinin adapte olup ilerlemesi için elinden gelen bütün imkân ve olanakları sağlar. Çocuğun neden yaşıtları gibi öğrenmediğini çeşitli deneme kişilik ve psikolojik testleri uygulayarak araştırma içerisine girer. Tabi ki bunu velilerimiz ile yakın bir iş birliği içerisine de girerek yapar. Sorunun ne olduğu saptanınca öğrencinin özel eğitimle bu sorunu zamanla ortadan kaldırılır. Ankara Kızılay Dershanesi  eğitim sisteminde bu tarz sıkıntıların çözüm ortağıdır. Annelerin, babaların, öğretmenlerin ilk amacı çocuğu sadece okullar değil geleceğini garanti almasını sağlayacak eğitimlerin en iyi şekilde göreceği kurum olarak da belirler.
Ankara Kızılay Dershanesi  sadece sınavlara dayalı eğitim kurumu değil öğrencinin her alanda gelişimini uzman ekipleriyle sağlamayı amaç edinen bir eğitim kurumudur.
Öğrenme zorluğu yaşayan öğrencilerimizin çoğu sınav stresi ile de karşı karşıyadır. Bu stresle boğuşan birçok öğrenciden biri sizin çocuğunuz ya da siz olabilir misiniz? Rahat olun O korkuları ve sınav stresini basit stres azaltma taktikleri kullanarak Ankara Dershanesi  uzman ekipleriyle alt edebilirsiniz. Uzmanlarımızın çoğu nefes almak gibi basit bir uygulamayı hatırlatırlar. Olumlu şeyler düşünmemizi sağlar ve olumlu şeylere odaklanmamızı sağlarlar. Bunu yapabileceğinize kendinizi ikna etmenize yardımcı olurlar. Egzersiz için zaman ayırmanızı ve beyin fonksiyonlarınızın geliştirmeniz de yardımcı olurlar. Bu fonksiyonların çok iyi bir yolu da vücudunuzun kan akışını geliştirmenizden çıkar. Aşırı çalışmayın. Eğer beyninize mola ver dittirmezseniz o zaman bilgiyi kısa zamanlı hafızadan uzun zamanlı hafızaya taşıma sürecinin
etkilenmesine sebep olursunuz. Öğrencilerimizin Sınav stresi ile baş edebilmeleri gelecekte ki akademik kariyerlerinde de daha başarılı olmalarına yardımcı olacaktır.
Kızılayda bulunan Ankara Dershanesi sadece ders çalıştırma odaklı değil uzman psikolog, uzman rehberlik, uzman öğrenci ve eğitim koçları ile kişisel problemlerini de aşmalarına yardımcı olan ve başarıya böylelikle daha da kısa zamanda ulaşmalarını sağlayan bir eğitim

kurumudur. Ankara Dershanelerin de en iyi dershane sıralaması içerisinde de, Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu Butik dershanesi ile koçluk sistemli eğitimleri ile 8 kişilik vip eğitimleri ile hedefe ulaşma odaklı eğitimleri ile kurumsal birçok anlaşmalı kurumların da eğitimleri ile de yerini almakta ve çalışmalarına başarı ile devam etmektedir. Başta da anlattığımız üzere dershanelerin öğrenme zorlukları ve sınav streslerine etkileşimleri dershaneden dershaneye değişmektedir. Bu yüzden bu tarz kişisel problem odaklı eğitim veren kurumları iyice araştırıp ona göre karar vermekte fayda vardır. Dediğimiz gibi iş sadece standart bir eğitim sistemiyle bitmiyor çocuklarımızın eğitim dışında kişisel eğitimlerini de sağlayarak en kısa zaman da en iyi şekilde başarı sonucuna ulaştırmak Ankara Kızılay Dershanesi Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak bizim görevimizdir.

Özel Ders Nedir?

Özel Ders öğrencilerin eksik olduğu başarı sağlayamadığı dersleri tespit edilip bu dersleri uzman öğretmenler eşliğinde birebir anlatılmasıdır. Özel dersler dershane bünyesinde verilmektedir.

← Devamını Oku

YKS TYT İçerikleri

Yeni sınav sistemine geçiş ile eskiye nazaran tabi ki bi çok köklü değişimler meydana geldi. Fakat Ankara YKS - TYT Kursu Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak bu sistem değişikliklerinden korkmanızın yersiz olduğunu söyleyebiliriz.

Devamını Oku →

Kızılay dershane

Uzun yıllardan bu yana dershaneler hem okulların hem de sınavlarda öğrencinin en büyük yardımcıları arasında yer almaktadır.

Devamını Oku →

Ankara Dershane

Bu yıl eğitim öğretim yılına büyük değişikliklerle başladık. Bu değişiklerden bir tanesi de liseye giriş sınavı olarak belirlenen olarak bilinen TEOG sınavının kaldırılmasıdır.

Devamını Oku →

KIZILAYDAKİ YKS KURSLARI

Liseden mezun olmuş veya lisede halen eğitim gören öğrenciler için YKS kurslarının önemi bir hayli büyük. Okulda yeterli eğitimi almadıkları için mi kurslara başvuruyorlar yoksa sınav odaklı olduğunu çok düşünmediklerinden mi tercih ediyorlar bilemiyorum.

Devamını Oku →
ANKARADAKİ MYS DERSHANELERİ

ANKARADAKİ MYS DERSHANELERİ

MYS 2018 yılı itibari ile TEOG yerine uygulanan Mahalli Yerleştirme Sistemi sınavının yeni adıdır. 

Devamını Oku →
Ankaradaki Tyt Dershaneleri

Ankaradaki Tyt Dershaneleri

Yeni üniversite sınav sistemi TYT yani Temel Yeterlilik Testi beraberinde TYT dershanelerini de getirmiştir. İlk kez 2018 tarihinde uygulanan Temel Yeterlilik Testinde Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanında sorulardan oluşacak. Eski sınava oranla daha çok yoruma dayalı soruların yer aldığı Temel Yeterlilik Testinde Matematik alanında yine bilgi ölçülmeye çalışılmıştır. 30.06.2018 tarihinde uygulanan Temel Yeterlilik Testi toplam 135 dk sürmüştür.

Devamını Oku →
Ankaradaki MYS Dershaneleri

Ankaradaki MYS Dershaneleri

2016 - 2017 verilerine göre Ankara`da anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde toplam olarak 2700`e yakın okul bulunmakta. Bu okulların arasında 1000 adedi özel , 1700 adedi ise devlet okuludur.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


YKS Kursu Ankara Kızılaydaki YKS dershaneleri Kızılay’ın En İyi Dershanesi Kızılaydaki dershaneler Kızılay dershane Kızılay Butik Dershane Önerisi Dershane Ankara Ankarada dershane Ümitköydeki dershaneler Ankara özel öğretim kursu fiyatları Ankaradaki En İyi Dershaneler Ankaranın en iyi sayısal dershanesi Ankara dershane fiyatları Dershaneler Batıkent Çayyolundaki dershaneler Ankaradaki dershaneler Ankara YKS kursları Ankara Dershane Önerisi Ankaradaki en iyi dershaneler YKS kursu Ankara Dershaneler Batıkent Etimesgut dershane Ankara dershane önerisi Çankaya dershane Mersin dershane Çankaya dershane yorumları Batıkent Dershane Önerisi Ankaradaki YKS dershaneleri Yaşamkent butik dershane YKS Kursları Kızılay Ankara mezun için dershane Kızılay dershaneler Yaşamkent dershane Ankarada dershane ANKARA DERSHANE ÜCRETLERİ Etlikteki Dershaneler Çankaya Dershaneleri İstanbul dershane Ankaradaki Tyt Dershaneleri Kızılaydaki MYS Dershaneleri Etimesguttaki dershaneler Ankara dershane Ankara özel öğretim kursu Kızılay butik dershane fiyatları Ortadoğulular Eğitim Kurumu Ankaradaki dershaneler Ankaradaki özel anadolu liseleri Ankaranın en iyi dershaneleri Çankayanın en iyi dershanesi YKS Kursu Kızılay TEOG Kursları Öğrenci Koçluğu Butik Dershane Avantajları Butik Dershane Nedir? Ankara Kızılayın En iyi Dershanesi Bursluluk Sınavı YKS ve Dershane Temel Lise Bünyesinde Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane ve Değişen Sınav Sistemi Dershane Fiyat Çeşitliliği ve Bizim Fiyat Politikamız Temel Lise Yabancı Dil Eğitimi Temel Lise Seviye Tespit Ankara Dershane ve Psikolog YKS Eğitimimiz Dershane Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Dershanesi Bünyesinde verilen Psikolojik Danışmanlık Ankara Temel Lise Bünyesinde YKS eğitimimiz Ankara Dershane Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Butik Dershane ve Temel Lise Rehberlik Servisi YKS Nedir? Ankara Dershanesi Öğrenci Koçluğu Ankara Dershane Ödev Takibi Ankara Mezun Dershanesi Öğrenci Etüt Sistemi Özel Ders Nedir? Dershanelerin Öğrenme ve Sınav streslerindeki Etkileri YKS TYT İçerikleri Dershanenimizde Güvenlik TYT YKS kursu Ankara Dershane ve Başarı Dershanede Ankara Ortadoğulular Farkı Ankara Yenimahalle Dershanesi Ankara Matematik Kursu Yaz Okulu Butik Dershane Ayrıcalığı Etkili Ders Çalışma Yöntemleri Sınav Kaygısı Sınav Sisteminde Yapılan Değişiklikler Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Dershaneden Temel Liseye Geçiş Matematik Dershanesi Kızılay dershane Ankara dershanesinde sınava hazırlık Ankaradaki en iyi dershane Ankara YKS-TYT eğitimimiz Kızılay matematik kursu Ankara özel öğretim kursları Gölbaşındaki Dershaneler Etimesguttaki Dershaneler Sincandaki Dershaneler Mamaktaki Dershaneler Ankara Dershane Çankaya Dershane Pursaklardaki Dershaneler Kızılaydaki Özel Liseler Yaşamkentteki Dershaneler Ümitköydeki Dershaneler Batıkentteki Dershaneler MYS KURSU ANKARA TYT AYT Kursu NEREYİ DÜŞLÜYORSAN ORAYA AİTSİN... Ankara Özel Anadolu Liseleri Listesi Yenimahalledeki Dershaneler Dershane Ankara Çayyolundaki Dershaneler ANKARADAKİ EN İYİ DERSHANELER EĞİTİMİN ÖNEMİ SINAV SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER Pursaklar Dershane MEZUNA KALMA MESELESİ MATEMATİĞİN ÖĞRETİMİNDE YAŞANILAN ZORLUKLAR Ankara Dershane Sınavlara Hazırlık Etlik Dershane Ankara Dershane Önerisi ERYAMAN DERSHANELERİ KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER KIZILAY DERSHANE ÜCRETLERİ YKS Kursları Kızılay Kızılay Kurs KIZILAYDAKİ YKS KURSLARI SİNCAN DERSHANELERİ BATIKENT DERSHANELERİ KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER ANKARADAKİ MYS DERSHANELERİ Çankayadaki Dershaneler KIZILAYDAKİ DERSHANELER TYT DERSHANESİ KIZILAY YKS DERSHANESİ ANKARA ERYAMANDAKİ DERSHANELER ANKARA ÖZEL ORTAOKUL ANKARA ÖZEL İLKOKUL ÖZEL ANAOKULU KIZILAY MEZUN DERSHANESİ ANKARADAKİ YKS KURSLARI ANKARA YKS KURSLARI Ankara Özel İlkokul Çayyolundaki Butik Dershaneler Kızılaydaki TYT Dershaneleri MYS Dershanesi Ankara MYS Dershanesi Kızılay Ankaradaki MYS Dershaneleri