Etimesgut Dershane | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Etimesgut Dershane

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Etimesgut Dershane

22.07.2019       332      


Etimesgut Dershane

Etimesgut Dershane

Etimesgut dershane arayışına giren öğrenciler ve veliler okul eğitim sisteminin yetersizliğinden yakınmaktadır. Ülkemizde kısa aralıklarla sınav sistemi değişmektedir. Değişmeyen tek şey sınavların varlığıdır.

Derslerinde başarıyı yakalamış bir öğrenci için hangi sınavın geldiği pek de önemli değildir. Peki derslerimizde nasıl başarılı olabiliriz? Pek çok başarılı öğrenci okula takviye olarak özel ders almakta ya da bir dershaneye gitmektedir. Dershaneler hem okul derslerine yardımcı olmakta, hem de öğrenciyi sınavlara hazırlamaktadır. Etimesgut bölgesinde eğitim kalitesi yüksek, geçmiş yıllarda büyük başarı göstermiş dershaneler bulunmaktadır. Dershanelerin kapatılmasının gündeme gelmesinin ardından dershaneler özel kurs merkezleri, eğitim kurumları, eğitim merkezi, butik dershane gibi isimlerle faaliyetlerine devam etmektedir. Henüz planlanan okuldan üniversiteye aracısız geçiş sistemi oluşturulamamıştır. Devlet okullarında başarısı vasat ya da alt düzeyde olan öğrenciler için takviye dersler adı altında uygulamalara başlanmıştır. İletişim araçlarının gelişmesiyle internette ücretsiz sanal dershane formunda eğitim veren oluşumlar mevcuttur. Ancak bu uygulamalar bir dershanenin yerini tutmamaktadır. 

Etimesgut Dershane Bilinmesi Gerekenler

Dershane başarı düzeyi düşük, vasat ya da yüksek hedefleri olan öğrenciler için önemli bir ihtiyaçtır. Etimesgut Dershane seçimi yapmadan önce kayıt yaptıracağınız dershaneyi araştırmalısınız. Etütler, ek dersler, ‘birebir’ uygulamaları, özel yayınlar araştırılması gereken konuların başında gelmektedir. Zaman zaman birbirleriyle tatlı bir yarış halinde olan bu dershanelerden kendinize en uygun olanı bulmalısınız.

Bazı dershaneler öğrencileri başarı durumları ve seviyelerine göre sınıflara ayırmaktadır ki daha verimli bir eğitim-öğretim yılı ortaya çıksın. Haliyle seviyenizin üstü ya da altı bir sınıfa kaydolduğunuzda bu pek de olumlu sonuçlar vermeyecektir. Seviyeniz alt dahi olsa bu durumda size uygun eğitim verileceğinden başarınız büyük ölçüde yükselecektir. Bunun yanında öğretmenlerinizle iletişim halinde olmaya ve verdikleri tavsiyelere uymaya gayret edin. Siz de farkedeceksiniz ki eğitim uzman ellerde bir şölene dönmektedir. Seçtiğiniz dershaneyi devamlı takip etmeniz halinde artan başarınızla motivasyonunuz ve derslere olan bağlılığınız da artacaktır. Merak edilen diğer bir konu da dershane ücretleridir. Artık dershaneler taksitli ödeme kolaylığı sunmakta ya da girilen bursluluk sınavları sonucunda indirim uygulamaktadır.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ahi Mesut Dershaneleri

Ahi Mesut Dershaneleri

Okul eğitiminde problemlerle karşılaşan, okul eğitimi yeterli gelmeyen, evde tek başına çalışması mümkün olmayan veya eğitimine destek arayan öğren...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Etimesgut lgs kurs

Etimesgut lgs kurs

Etimesgut lgs kurs kaydı yaptırmakla yaptırmamak arasında kararsız kalan pek çok ebeveyn gibi birçok anne baba da LGS sınavı için bu tür bir kursta...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.