HEMEN BAŞVUR Etimesguttaki dershaneler | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Etimesguttaki dershaneler

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Etimesguttaki dershaneler


Etimesguttaki dershaneler

Etimesguttaki dershaneler Etimesgutta bulunan farklı semtlerde yoğunluk göstermektedir. 101 km karelik yüzölçüme sahip etimesgut Ankara’nın en büyük metropol ilçelerinden bir tanesidir.2017 nüfus sayımına göre 284.289 erkek , 282.211 kadın olmak üzere toplam 566.500 kişilik nüfusa sahiptir. Etimesgut 1924 – 1925 yıllarında Atatürk’ün emri ile 50 haneli bir köy olarak kurulmuş , 1928 yılında iskana açılarak belde olarak yeniden yapılandırılmıştır.

Etimesgut’ta Atatürk zamanında yaptırılan Sağlık Merkezi, Devlet Hastanesi , Ptt , hamam , çarşı , memur lojmanı gibi binalar halen varlığını sürdürmektedir. Etimesgut, kendisine bağlı 18 köy ile 1968 yılına kadar belde olarak kalmış, aynı yıl mahalle olarak yeniden kurulmuştur. 20 Mayıs 1990 tarihinde ilçe status kazanmış ve hemen ardından 19 ağustos 1990 tarihin de yapılan belediye başkanlığı seçimi ile belediye teşkilatı kurulmuştur. 33 tane mahallesi olan Etimesgut’un merkez semtine bağlı mahalleleri Ahi Mesut , Alsancak Atakent, Ayyıldız, Elvan, Erler, Etiler, İstasyon,Kazım Karabekir , Oğuzlar 30 Ağustos, Piyade, Süvari, Topçu, Yeşilova, eryaman semtine bağlı mahalleler Altay, Eryaman, Göksu, Güzelkent, Şehit Osman Avcı, Şeyh Şamil, Şeker, Tunahan, Yavuz Selim, Bağlıca semtine bağlı mahalleler Bağlıca, Fatih Sultan, Diğer mahalleler Aşağıyurtçu , Atayurt, Bahçekapı, Ballıkuyumcu, Etiyaşam, Fevziye, Orhun, Şehitali, Turkuaz, Ulupınar, Yapracık, Yukarıyurtçu dur.

Etimesgut dershanelerinin öğretmen kadrosu

Etimesguttaki dershaneler , öğrencilerin, bir öğretmenin gözetimi altında, anlatma, araştırma, küme çalışması vb. yollarla ve türlü eğitim araç ve gereçlerinden de yararlanarak ders yaptıkları yer, derslik veya sınıf ortamıdır. Öğrencilere okul dışında para ile ders veren özel kuruluşlardır.

Dershane ihtiyacı tüm Türkiye de olduğu gibi Ankara da da büyük bir öneme sahiptir. Dershane ihtiyacının bu denli yüksek olmasının nedeni ise ülkemizdeki sınav sistemidir. Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmeleri, daha başarılı olmaları için devamlı bir ölçme değerlendirme sınavına katılmalıdır. Bu nedenle okullarında aldıkları eğitim yeterli gelmemektedir. Bununla birlikte Ankara da yaşayan öğrenci ve veliler Ankara’ da ki dershanelere başvurmaktadırlar. Ancak son dönemlerde dershaneler en fazla tartışılan kurumlar haline gelmiştir. Kapandı kapanacak darken bu süreç devamlı ertelenmektedir. Dershanelerin kapanması eğitim ihtiyacını bitirmeyeceği için insanlar hala dershanelere talep göstermekte yada daha fazla maliyette ki özel derslere yönlenmektedirler. Liseyi bitiren her mezun öğrenci ÖSYM tarafından yapılan sınava hazırlanır. Etimesguttaki dershanelerin eğitim sürecinde öğrencilerie destek olması oldukça önemli bir konudur.  Dershanler öğrencilerin eğitimlerine devam etmeleri veya başarılı olup hayallerindeki üniversitelere yerleşmelerine yardımcı olurlar. Dershaneler ile okullar arasında ki en büyük fark sınav sistemi ağırlı çalışmalarıdır. Dershanelerin amacı sınava girecek öğrencilerinin başarılı olmasıdır.

Etimesguttaki dershaneler  de Etimesgut ilçesinde yaşayan öğrencileri daha başarılı yapabilmek için digger ilçeler de de olduğu gibi ellerinden geleni fazlası ile yapmaktadır. Ancak bazı veliler öğrencilerini sadece etimesgut semtine bağlı kalmadan kızılaydaki dershaneler daha başarılı düşüncesi ile kızılaya göndermektedirler.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri YKS dershanesi Ankara

YKS dershanesi Ankara

Yks dershanesi Ankara başlıklı makalem ile başkentimiz olan Ankara’dan ve Ankara’daki yks dershanelerinden kısaca bahsedeceğim.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankara dershane

Ankara dershane

Türkiye genelinde olduğu gibi Ankara dershane seçimi çok önem arz etmektedir. Ebeveynlerin büyük çoğunluğu çocukları için dershaneyi zorunlu görüyo...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.