İstanbul dershane

3.11.2018    204


İstanbul dershane

İSTANBUL DERSHANE

Türkiye nüfusunun %18,6 ‘sı İstanbul ‘da yaşamaktadır. Türkiye İstatistik Kurumu’nun en son açıkladığı verilere göre İstanbul’un nüfusu 15.029.231 kişidir. Nüfusunun en kalabalık olduğu ilimiz olması sebebi ile eğitim sektörü de olmak üzere birçok sektör İstanbul ‘da gelişmiş şekilde faaliyet göstermektedir. Öğrenci nüfusu yaklaşık olarak 3.040.000 civarındadır. En son yapılan araştırmalara göre İstanbul ‘da 685 dershane vardır. Nüfus her yıl arttığı için dershane sayısında da muhakkak artış olacaktır. İstanbul dershaneleri ulaşım sıkıntısından dolayı semtlere göre dağılımları farklı olmakla birlikte yine de yoğunluk Kadıköy, Şişli, Bakırköy, Pendik, Beşiktaş ve Beylikdüzü civarında toplanmaktadır. Hemen hemen ders programları aynı olmasına rağmen bazı etkenler tercih sebebi olup olmama konusunda ailelere fikir vermektedir. Örneğin dershanedeki sınıfların mevcutları veliler ve öğrenciler için belirleyici sebeplerden biridir. Daha az kişilik sınıfları tercih ederler. Veliler disiplin açısından daha sıkı olan kurumları tercih ederler. Öğrencilerin takiplerinin yapılması ve ödevlerin kontrol edilmesine öncelik verirler. Bunun yanı sıra az kişilik gruplarda öğretmenlerin daha yakından öğrencilerle ilgilenmesini ve öğrencilerin eksiklerinin kapatılması için ek dersler ve etütler konulmasını isterler. Kurumların köklülüğü arttıkça velilerin beklentileri de artmaktadır. Tüm bu beklentilerin karşılanması ve verilen sözlerin tutulması kurumlarda referans için de önemlidir.

Bu yazımızda size İstanbul dershane  hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bir sonra ki yazımız da İstanbul dershane önerileri hakkında sizlere bilgi vereceğiz .

Ortadoğulular Dershanesi (Kızılay - Eryaman) Çankaya Dershaneleri

Çankaya Dershaneleri

Çankaya dershaneleri oldukça fazla olduğundan kendi içinde de sistem ve programlar olarak farklılık göstermektedir.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Dershanesi (Kızılay - Eryaman) Ankaradaki Tyt Dershaneleri

Ankaradaki Tyt Dershaneleri

Yeni üniversite sınav sistemi TYT yani Temel Yeterlilik Testi beraberinde TYT dershanelerini de getirmiştir. İlk kez 2018 tarihinde uygulanan Temel...

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.