Kayserinin en iyi dershaneleri | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Kayserinin en iyi dershaneleri

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Kayserinin en iyi dershaneleri

6.08.2019       1082      


Kayserinin en iyi dershaneleri

Kayserinin en iyi dershaneleri

Kayserinin en iyi dershaneleri olarak bilinen ve Kayseri’deki destek eğitimin can damarı olan bu kurumlar; her yıl farklı yaş gruplarından bireylerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktadır. Hem öğrenci hem de mezun konumundaki bireyler için farklı eğitim alternatifleri sunan Kayseri dershaneler grubu içinde hemen her ihtiyaca cevap verebilecek eğitim programları yer almaktadır. Kayserinin en iyi dershaneleri kapsamında; KPSS, YÖKDİL, YDS, TYT, AYT, LGS, YDT, bursluluk gibi sınav programlarının yanı sıra; matematik, fen, sayısal, sözel derslerde de eğitim desteği almak mümkündür.

Dershaneler, çok uzun yıllardan beri eğitimin vazgeçilmez kurumları halini almıştır. Bu, 2014 yılında dershanelerin kapatılması ile daha net bir biçimde anlaşılmış, dershaneler alternatif olarak getirilen özel öğretim kursları beklenen olumlu tepkiyi almadığından dershaneler konusunda bir geri dönüş yaşanmıştır. Bu durum aslında bize dershanelerin bir gereklilikten çok bir kültür haline dönüştüğünü de göstermektedir. Gelecek yıllar için yine dershanelerin tamamen yürürlükten kaldırılacağı, onların yerine belediye kurslarının açılacağı gibi söylentiler dolaşsa da şimdilik bu konuda net bir açıklama yapılmamıştır. Burada yapılmaya çalışılan eğitimde eşitliğin yakalanmaya çalışılması olabilir. Fakat dershanelerin devlet okulları ile özel okullar arasında dengeyi sağlayan yegâne kurumlar olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Özel okullara kayıt yaptıracak maddi olanağa sahip olamayan ve dolayısı ile oralarda sürdürülen kapsamlı eğitimden ve akademik olanaklardan yararlanamayan pek çok öğrencinin aradaki farkı en aza indirgeyebilmesi için sahip olabildiği tek olanak dershanelerdir.

Dershanelerin kapatılması ya da başka bir deyişle eğitimde eşitliğin sağlanabilmesi için öncelikle devlet okullarında verilen eğitimin ve sağlanan olanakların özel okullarla eşdeğer hale getirilmesi gerekmektedir. Bu altyapı oluşturulmadan dershanelerin kapatılması ancak devlet okullarında eğitim alan öğrencilerin daha fazla mağdur olmasına yol açacaktır. Çünkü dershanelerden eğitim alan öğrencilerin neredeyse tamamının hâlihazırda devlet okullarında eğitim almakta olan bireyler oldukları çok rahatlıkla görülebilir. Aynı şekilde; Kayseri LGS dershaneleri, Kayseri AYT TYT dershaneleri ya da ders takviye programlarından yararlananlar bir mercek altına alınırsa, bunların çok büyük bir bölümünün devlet okullarından geldikleri görülecektir. Hem Kayseri kolejlerinde okuyup hem de Kayserinin en iyi dershaneleri kapsamında eğitim alan kaç öğrenci vardır ki? Ana fikir çok güzel, fakat doğru yöntem bu mu, biraz daha düşünmek gerekli…

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Konya kurs

Konya kurs

Konya kurs kayıtlarının başlaması ile eğitim sezonunu açmış oldu. 2019-2020 eğitim dönemi için kayıt yaptıracak birçok birey için de kurs araştırma...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Adananın en iyi kursları

Adananın en iyi kursları

Adananın en iyi kursları arasında çok tanınmış isimler olduğu kadar sadece adana bölgesinde eğitim desteği sağlayan yerel kurslar da bulunmaktadır.

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.