Konyada dershane | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Konyada dershane

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Konyada dershane

24.09.2019       427      


Konyada dershane

Konyada dershane kapsamında eğitim veren birçok özel kurumun yer aldığı illerden biridir. Konya dershanelerinin büyük bir kısmı Selçuklu bölgesinde bulunmaktadır. Şehrin ulaşım bakımından en elverişli noktalarından biri olması, Selçuklu ilçesinde hem dershanelerin hem de özel öğretim kurumlarının yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Konya Selçukludaki dershaneler dışında şehrin farklı bölgelerinde az sayıda da olsa dershane seçeneği bulunabilir.  Fakat Konyanın en başarılı dershaneleri farklı kurum alternatifleri ile bu bölgede toplanmış durumdadır.

Konyada dershane ve eğitim sistemi

Konyadaki dershanelerin büyük bir kısmını Konya LGS hazırlık dershaneleri ve Konya TYT AYT hazırlık dershaneleri kapsamaktadır. Bilindiği gibi bu tür sınav hazırlık dershaneleri; günümüzde en çok yararlanılan dershane türleridir. Konyada dershane grubu için de aynı durum göze çarpmakta, LGS ve YKS hazırlık dershaneleri kapsamında her yıl binlerce aday sınavlara hazırlanmaktadır. Ülkemizin dört bir yanına dağılmış, şubeleri ile pek çok öğrencinin ve mezun bireyin başarısına katkı sağlamış markalar, elbette ki; Konya dershaneler grubu gibi geniş potansiyele sahip bir oluşum içinde de varlığını göstermektedir. Dershane tercihi yapanlar olanlar arasında ülke genelinde adını duyurmuş kurumları tercih eden bireyler olduğu gibi, seçim hakkını başarılı yerel kurumlardan yana kullananlar da bulunmaktadır.

Konya dershaneleri arasında sadece bu bölgede hizmet veren başarılı dershanelerin de yer aldığı bir gerçektir. Konya dershaneler grubu içinde hemen her dershane fiyat bakımından birbirine yakın bir duruş sergilemektedir. Hemen hepsinde belirlenen dershane ücreti üzerinden taksitlendirme yapılmaktadır. Ayrıca erken kayıt dönemlerinde de çeşitli kampanyalarla bireylerin dershane ücretinden indirimli olarak yararlanabilmesi sağlanmaktadır. Bu tür ödeme kolaylıkları hemen her dershane tarafından sağlandığından, dershane tercihlerinde önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaz. Burada tercih yapacak olan bireyler genellikle ihtiyaç duydukları eğitim türüne, dershanenin konumun ve tabi ki başarı yüzdesine göre değerlendirme yapmaktadır. Konya; yüzölçümü geniş illerimizden biri olduğundan şehir merkezinden uzak ilçe sayısı oldukça fazladır. Bu ilçelerde yaşayan ve dershane desteği almak isteyen bireylerin çoğu zamandan ve masraftan tasarruf yapmak açısından daha ziyade yakın kursları tercih etmektedir. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi; Konya’daki bölgesel dershaneler arasında da başarı oranı oldukça yüksek kurumlar bulunduğundan, bu bir dezavantaj olarak algılanmamalıdır.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Eskişehir dershane fiyatları

Eskişehir dershane fiyatları

Eskişehir dershane fiyatları arasında kıyaslama yapılırken, aynı formatta eğitim veren kurumları karşılaştırmaya özen göstermeli; Eskişehir dershan...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Konya özel ders

Konya özel ders

Konya özel ders avantajlarından yararlanarak hazırlandığınız sınavdan daha yüksek puan alabilirsiniz. Bu da hayal ettiğiniz bir okula daha kolay ka...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.