Mamak kurslarında sınav hazırlığı | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Mamak kurslarında sınav hazırlığı

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Mamak kurslarında sınav hazırlığı

27.08.2019       469      


Mamak kurslarında sınav hazırlığı

 

Mamak kurs kayıtları yaklaşan eğitim ve öğretim dönemi ile birlikte hız kazanmış ve pek çok birey yaptığı araştırmalar neticesinde kendileri için en uygun kursu bularak kayıt yaptırmak üzere harekete geçmiş bulunmaktadır. Mamak LGS hazırlık kursları ve Mamak TYT AYT hazırlık kursları kayıtları için ise son günler yaşanmaktadır diyebiliriz. Aslında alışılagelmiş kurs profilinin dışına çıkan ve Ankaranın en kaliteli kursları olarak bilinen ve Mamak kurs grubu içinde de adından söz ettiren kurumlar yaz boyunca eğitim vermeyi sürdürmüştür.

Mamak kurslarında eğitimler

Kısa bir zaman öncesine kadar, hepimizin hatırlayacağı gibi kurslar ve dershaneler eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte faaliyete geçer ve hedeflenen sınav atlatıldıktan kısa bir süre sonra da kurs eğitimi sonlandırılırdı. Günümüzde ise “yaz kampları” adı altında eğitim sürdürülmektedir. Bu tür kurslarda uygulanan yaz eğitimleri içinde; öğrencinin yaşına uygun şekilde çeşitli aktivitelere ve ders programlarına yer verilmektedir. Özellikle de her iki ebeveynin de çalıştığı aileler için yaz kampları; hem çocukların eğitimi hem de ebeveynlerin çalışma saatleri içinde güvenli bir ortamda bulunabilmeleri bakımından oldukça uygun seçenekler olarak görülmektedir. Yaz aylarını etüt merkezleri yerine yaz kampları kapsamında geçirmek ise; öğrencilerin hem akademik gelişimi bakımından hem de daha keyifli bir yaz dönemi geçirmeleri açısından çok daha avantajlıdır.

Ayrıca LGS ya da YKS sınav hazırlık ya da sınav ön hazırlık dönemi için de, yaz kamplarında uygun hazırlık programları uygulanmaktadır. Bu tür hazırlık programlarına yaz aylarında ara vermeden devam etmek hem bilgilerin taze tutulması hem de sınava daha kapsamlı olarak hazırlanılması açısından son derece önemlidir.

Tüm kışı çalışarak ve sistemli bir hazırlık programı yürüterek geçiren öğrencilerin yaz aylarında bu çalışmalara ara vermesi, zaten güçlükle oturtulmuş çalışma düzenini tabiri caizse yerle bir etmekte, eğitim yılı başladığında aynı düzeni yeniden oturtmak uzun ve zorlu bir sürecin yeniden başlaması anlamına gelmektedir. Bu da hem zaman hem de büyük bir emek kaybına yol açmaktadır. Bu tür kayıpları hele de LGS, YKS gibi hayati önem taşıyan bir sınav öncesinde yaşamak istemeyen pek çok ebeveyn de yine Mamak kurs grubu bünyesinde düzenlenen yaz kampı hazırlık programlarını değerlendirmeyi uygun bulmaktadır. Çankayadaki kurslar

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankara dershanelerin sınav hazırlığına katkısı

Ankara dershanelerin sınav hazırlığına katkısı

Ankara dershanelerin sınav hazırlığına katkısı oldukça büyüktür. Okul eğitimi, ilkokuldan itibaren başlar ve öğrencilerin hayallerini kurmaya başla...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ortadoğulular Kurs Merkezi Mamak`ta açıldı!

Ortadoğulular Kurs Merkezi Mamak`ta açıldı!

Ortadoğulular Kurs Merkezi Mamak`ta açıldı!

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.