MATEMATİĞİN ÖĞRETİMİNDE YAŞANILAN ZORLUKLAR

Yayımlanma Tarihi 27.9.2018


MATEMATİĞİN ÖĞRETİMİNDE YAŞANILAN ZORLUKLAR

Matematiğe dair yazılan yazılara baktığımızda hep öğrencinin üzerine gidildiği ve yeteri kadar ders çalışmamasından kaynaklı olduğu öne sürüldü. Genellikle bu tutum üzerinden ilerleyenlerin yerine biz bugün ki yazımızda öğrencilerin yerine öğretmenlerin eksikleri ve matematiğin öğretiminde yaşanılan zorluklardan bahsedeceğiz.  Öncelikle matematiğin diğer sözel ağırlıklı dersler gibi bireysel olarak öğrenilmeyeceğini söylemekte payda var. Bu sebeple bu konuda sınava hazırlanan öğrencilerinde eksiklerini tamamlamak adına kurslara ve özel derslere başvurduğunu görmekteyiz. Fakat matematiğin yolculuğu ilkokul çağlarından itibaren başlamaktadır. Öğrencinin matematiğe karşı eksikleri ve çeşitli tutumları ilkokul çağlarından itibaren gelmektedir. Bununda temel kaynağı aslında öğretmenler ve anlatım tarzladır. Matematik kolay bir ders olmaması ile beraber geçmişten günümüze sınavların belirleyici etkeni gibi bir konuma sahiptir. Bu yüzden ister ilkokul, ortaokul iste lise dönemlerinde eğitim veren matematik öğretmenlerine büyük görev düşmektedir. Öğrencinin anlamadığı bir konuya ani tepkiler vermek yerine anlayışlı bir şekilde tekrar anlatması, sadece birkaç öğrencinin anlamasına özen göstererek anlattığı ders yerine her öğrencinin dersi ve konuyu anlamasına dikkat etmesi gerekmektedir. Bunun yanında her öğrenci farklı bir zeka kuramına sahiptir. Bir öğrencinin görsel zekası daha aktifken bir diğer öğrencinin işitsel zekasının daha gelişmiş olduğunu görmekteyiz. Öğretmenlerin özellikle matematik öğretmenlerinin bu konuya dikkat ederek bir yol izlemesi gerekmektedir. Bütün bunlar dikkate alındığında öğrencilik sürecinin ilerleyen yıllarında karşılaşılan problemlerin en aza indiğini göreceğiz. Fakat unutmamak gerekir ki matematik için hiçbir zaman geç değildir. İstenildiği sürece matematiğe dair eksiklerini tamamlayabilir.

Ankara matematik kursu olarak öğrencil öğrencilerimize alanında kendini geliştirmiş öğretmen kadromuz ve butik eğitim anlayışı ile beraber her öğrenci ile birebir ilgilenerek onların matematik konusunda eksiklerini tamamlıyoruz. Ankara matematik kursu olarak öğrencilerimize sağladığımız avantalardan bahsedelim. İlk kayıtın ardından öğrencilerimize seviye tespit sınavı uygulamaktayız. Böylelikle daha eğitimlere başlamadan hem öğrenci hem de kurum eksikleri belirler ve öğrencileri bu doğrultuda sınıflara yerleştirmekteyiz. Ankara matematik kursu olarak bunun yanında benimsediğimiz butik eğitim anlayışı ile beraber sınıflarda az sayıda öğrenci bulundurmaktayız. Böylelikle öğrencilerimiz dersten kopuk bir süreç geçirmek yerine kırk dakikanın kırk dakikasınıda derse odaklı bir şekilde geçirmektedir. Ankara matematik kursu olarak öğrencilerimizin en büyük avantajları öğretmen kadromuzdur. Bünyemizde yer alan matematik öğrentmenleri her öğrencinin seviyesine inebilen, deneyimli ve her öğrenciye matematiği sevdiren bir kadrodur. Ankara matematik kursunun diğer avantajları ise bireysel etüt kolaylıkları ve zengin kaynaklardır.

Ankara matematik kursuna kayıt olarak kendinizi sınavlara en iyi şekilde hazır hissetme sırası sizde...


9. Sınıflar YKS - AYT 10. Sınıflar YKS - AYT 11. Sınıflar YKS - AYT 12. Sınıflar YKS - AYT Kızılay Butik Dershane Ankara Butik Dershane Ankara Temel Lise Ankara Kızılay Dershane TEOG Kursları Öğrenci Koçluğu Butik Dershane Avantajları Butik Dershane Nedir? Ankara Kızılay`ın En iyi Dershanesi Bursluluk Sınavı YKS ve Dershane Temel Lise Bünyesinde Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane ve Değişen Sınav Sistemi Dershane Fiyat Çeşitliliği ve Bizim Fiyat Politikamız Temel Lise Yabancı Dil Eğitimi Temel Lise Seviye Tespit Ankara Dershane ve Psikolog YKS Eğitimimiz Dershane Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Dershanesi Bünyesinde verilen Psikolojik Danışmanlık Ankara Temel Lise Bünyesinde YKS eğitimimiz Ankara Dershane Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Butik Dershane ve Temel Lise Rehberlik Servisi YKS Nedir? Ankara Dershanesi Öğrenci Koçluğu Ankara Dershane Ödev Takibi Ankara Mezun Dershanesi Öğrenci Etüt Sistemi Özel Ders Nedir? Dershanelerin Öğrenme ve Sınav streslerindeki Etkileri YKS TYT İçerikleri Dershanenimizde Güvenlik TYT YKS KURSU Ankara Dershane ve Başarı Dershanede Ankara Ortadoğulular Farkı Ankara Yenimahalle Dershanesi Ankara Matematik Kursu Yaz Okulu Butik Dershane Ayrıcalığı Etkili Ders Çalışma Yöntemleri Sınav Kaygısı Sınav Sisteminde Yapılan Değişiklikler Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Dershaneden Temel Liseye Geçiş Matematik Dershanesi KIZILAY’DA DERSHANE ANKARA DERSHANESİNDE SINAVA HAZIRLIK ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANE ANKARA TYT - YKS EĞİTİMİMİZ KIZILAY MATEMATİK KURSU Gölbaşı`ndaki Dershaneler Etimesgut`taki Dershaneler Sincan`daki Dershaneler Mamak`taki Dershaneler Ankara Dershane Çankaya Dershane Pursaklar`daki Dershaneler Kızılay`daki Özel Liseler Yaşamkent`teki Dershaneler Ümitköy`deki Dershaneler Batıkent`teki Dershaneler MYS KURSU ANKARA TYT AYT Kursu NEREYİ DÜŞLÜYORSAN ORAYA AİTSİN... Ankara Özel Anadolu Liseleri Listesi Yenimahalledeki Dershaneler Ankara Dershane Çayyolundaki Dershaneler ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANELER EĞİTİMİN ÖNEMİ SINAV SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER Pursaklar Dershane MEZUNA KALMA MESELESİ MATEMATİĞİN ÖĞRETİMİNDE YAŞANILAN ZORLUKLAR Ankara Dershane Sınavlara Hazırlık Etlik Dershane Ankara Dershane Önerisi ERYAMAN DERSHANELERİ KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER KIZILAY DERSHANE ÜCRETLERİ YKS Kursları Kızılay Kızılay Kurs KIZILAYDAKİ YKS KURSLARI SİNCAN DERSHANELERİ BATIKENT DERSHANELERİ KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER ANKARADAKİ MYS DERSHANELERİ Çankayadaki Dershaneler KIZILAYDAKİ DERSHANELER TYT DERSHANESİ KIZILAY YKS DERSHANESİ ANKARA ERYAMANDAKİ DERSHANELER ANKARA ÖZEL ORTAOKUL ANKARA ÖZEL İLKOKUL