MEZUNA KALMA MESELESİ

Yayımlanma Tarihi 27.9.2018


MEZUNA KALMA MESELESİ

Mezuna kalmak tabiri üniversiteye giriş sınavından istediği puanı alamayıp 1 yıl daha sınava hazırlanılması olarak bilinir. Mezun ifadesinin geçmesinde bilindiği üzere artık oluşundan, yani lise diploması almış olmasından kaynaklanmaktadır. Sınav sonuçlarının açıklanması ve puanın beklenilenden düşük olması veya barajı geçememesi gibi durumlarda mezuna kalmak gibi bir karar veren bir öğrencinin önünde okul derdi olmadan geçireceği uzun bir süre vardır. Böylelikle öğrenci Temmuz ayından itibaren önündeki üniversiteye giriş sınavına hazırlanabilmektedir. Bugün ki yazımızda sizlere mezuna kalmanın avantajları ve dezavantajlarından bahsedeceğiz. Avantajlarına baktığımızda uzun boşluğun oması geçen yıl aynı konulara çalışmış olmanız ve okul dersleri ile boğuşan konuları daha önce işlemiş olmanız bir adım önde yer almanızı sağlamaktadır. Yazılı-ödev gibi öğrenciyi engelleyecek başka şey olmadığı gibi okul arkadaşlarınızla yaşadığınız sorunlar dikkatinizi dağıtamayacaktır. Gün içerisinde başka bir sorumluluğunuz yoksa günü istediğiniz gibi planlama gibi büyük bir fırsat yakalayacaksınız. İsteğinize bağlı veya bir kuruma bğlı olarak sınava tekrar hazırlanıyorsanız. Geri kalanında günü istediğiniz gibi ders çalışarak değerlendirebilirsiniz. Bir önceki sene okul artı dershane trafiğinden kendine vakit ayıramayan öğrenci mezuna kaldığında kendine vakit ayırabilecek zamanlarda yakalama fırsatı yer almaktadır. Böylelikle sınava hazırlandığı süreçte öğrenci hem verimli ders çalışmış hem de zaman zaman kendine çevresine vakit ayırmış olur. Bir önceki sene tecrübe edinen öğrenci ilk sene düştüğü hatalara düşmeden seneyi daha iyi değerlendirerek geçirme fırsatı yakalamaktadır. Bunların haricinde mezuna kalmak ne demek denilince ve en önemli avantajı ise tecrübeli olmanızdır. Yani siz bu sınava daha önce hazırlık yaptınız. Yaptığınız hataları az çok biliyorsunuzdur. Bu hataları tekrar yapmadığınız zaman rakiplerinizin çok rahat önüne geçebilrsiniz. Ayrıca yanlış bilmekten ya da bilmemekten heba olan zamanı telafi etme, verimli kullanma gibi büyük bir fırsata da sahipsiniz. Mesela geçen yıl Edebiyata nasıl çalışılması gerektiğini tam kestiremediniz ve beklediğiniz verimi bile alamadınız. Bu yıl işi sıkı tutabilme ve daha doğru, etkili ve verimli çalışma imkanınız bulunmaktadır. Misal olarak bir önceki sene 20 net yaptıysanız sıkı bir çalışmayla bu yıl 35 net yapmanız mümkündür. Bu net iyileşmeleri hayalini kuruduğunuz fakat geçen sene kazanamadığınız üniversiteyi kazanmanızı sağlayacaktır.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak mezun öğrencilerimize sağladığımız birçok avantajlar sayesinde onların üniversiteye hazırlandıkları süreçte başarıyı garantilemelerini sağlıyoruz. Ankara dershanesi olarak 2002’den bu yana verdiğimiz kaliteli eğitim sayesinde birçok öğrencinin ve velinin takdirini kazandık. Bünyemiz de yer alan mezun gruplarına, liseye hazırlık gruplarına, matematik kursuna, yabancı dil gruplarına eğitim öğretim hizmeti vermekteyiz. Mezun gruplarımıza sağladığımız avantajlardan bahsedicek olursak. Ankara dershanesi olarak öncelikle mezun gruplarımıza özel haftanın 4 günü 7 saatten ders saati sunmaktayız. Haftanın ilk günü de tabi her hafta düzenli olarak yeni sınav sistemine uygun deneme sınavları uygulamaktayız. Böylelikle haftaiçi her gün öğrencilerimiz dershanede yer almaktadır. Haftasonlarıda öğrencilerimiz dershanemize gelip çalışma odalarında ders çalışma imkanı sunmaktayız. Ankara dershanesi olarak avantajlarımız bunlarla sınırlı değil. Ankara dershanesi olarak 10-12 kişilik sınıflarda verdiğimiz eğitim ve öğretim hizmeti sunmaktayız. Ankara dershanesi olarak derslerin verimli ve öğrencinin zihninlerinde yer alacak şekilde geçmesi bizim için önemlidir. Bu sebeple sınıf sayısını az tutup her öğrencinin derse katılımını sağlamış oluyoruz. Ortadoğulular eğitim kurumları için her öğrenci işledikleri konuyu derste halletmeleri ve geri kalan süreçte sadece konu ile ilgili soru çözmeleri amacı doğrultusunda hareket etmektedir.

Ankara dershane olarak alanında uzman, öğrenciyle uyumlu,  güler yüzlü uzman öğretmen kadromuz sayesinde derslerin daha verimli ve dolu bir şekilde geçmesi öğrencilerimiz için en büyük avantajlarının arasında yer almaktadır. Ankara derhanesi olarak tek amacımız öğrencilerimizin hak ettiği başarıları elde etmesidir. Bu anlayaşımız sayesinde dersler daha verimli geçmektedir. Ankara dershanesimolarak bünyemizde bulunan rehberlik kadromuz sayesinde öğrencilerle birebir hazırladığımız çalışma programları ve haftalık soru çözüm hedeflerimizle öğrencinin evlerinde dersi nasıl çalışması gerektiği konusu ve kaç tane soru çözmeleri hususunda onları yönlerdirmekteyiz. Ankara dershanesi olarak öğrencinin her anını verimli kullanabilmesini ve iyi değerlendirmesini sağlıyoruz. Butik dershane anlayışıyla ilerlediğimiz bu zorlu süreçte öğrenciye sağladığımız birebir etütlerle beraber öğrencilerin sorularını ve eksik konularını tamamlamalarını sağlarız. Öğrencinin okulda veya dershanede gördüğü ve takılı kaldığı konuyu öğretmen öğrenci şeklinde tamamlama fırsatını yakalamış olur. Ankara dershanesi olarak  her hafta soru çözüm saatleri sayesinde öğrenci gün içinde yapamadığı veya yanlış yaptığı sorulara yanıt bulma fırsatı bulunur. Ankara dershanesi olarak branş öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize haftalık ödevler vermekteyiz. Verilen bu ödevler rehberlik öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimiz tarafından kontrol edilmektedir. Böylelilkle öğrenci sınav yılında birçok soru tipi görmüş olur. Bu hususta Ankara dershanenin en büyük avantajları arasında yer almaktadır.

Ankara dershaneleri arasında 2002 den beri süregelen eğitim anlayışımız beraber ilk sıralara gelmemizi sağlamıştır. Ortadoğulular eğitim kurumları mezun gruplara verdiğimiz eğitim öğretim hizmeti ile özel ders niteliğinde işlenen derslerle başarıyı gelin birlikte garantileyelim.

 

 

 

Pursaklar Dershane

Matematik denilince öğrencilerden genellikle günlük hayatımızda ne işe yarayacak ekmek alırken 2/3 mü isteyeceğiz gibi tepkiler almaktayız. Bir nebze komik olan bu durum ilerleyen seneler içerisinde karşımıza çıkacak olan büyük bir problemin habercisidir.

← Devamını Oku

MATEMATİĞİN ÖĞRETİMİNDE YAŞANILAN ZORLUKLAR

Matematiğe dair yazılan yazılara baktığımızda hep öğrencinin üzerine gidildiği ve yeteri kadar ders çalışmamasından kaynaklı olduğu öne sürüldü. Genellikle bu tutum üzerinden ilerleyenlerin yerine biz bugün ki yazımızda öğrencilerin yerine öğretmenlerin eksikleri ve matematiğin öğretiminde yaşanılan zorluklardan bahsedeceğiz.

Devamını Oku →

Ankara Butik Dershane

Ankara Butik Dershane

Ankara da Butik Dershanesiyle hizmet veren ortadoğulular eğitim kurumu az Mevcutlardan oluşan gruplarıyla ek binasında faaliyet göstermektedir. Butik dersane kısmında öğrencilerin rahat edebilmesi açısından zaten az Sayılarda sınıf mevcudu olmasına rağmen sınıf miktarını da çok fazla tutmamaktadır.

Devamını Oku →

Kızılay dershane

Uzun yıllardan bu yana dershaneler hem okulların hem de sınavlarda öğrencinin en büyük yardımcıları arasında yer almaktadır.

Devamını Oku →

Ankara dershanesinde sınava hazırlık

Sınav sisteminin her yıl düzenli olarak değiştiği ve giderek eleyici zor bir sınav haline geldiği gözden kaçınılmaz bir gerçektir.

Devamını Oku →

Ankaradaki en iyi dershane

Ankara’daki en iyi dershanesi olan kurumumuz sağladığı avantajlar ve 16 yıla dayanan tecrübesi ile birçok velinin ve öğrencinin tercihi haline gelmiştir.

Devamını Oku →

Ankara özel öğretim kursları

Eğitim, bireyin kendi yaşantısı yoluyla, kasıtlı bir biçimde istendik değişiklikler meydana getirme süreci olarak tanımlanmaktadır.

Devamını Oku →

Ankara Dershane

Bu yıl eğitim öğretim yılına büyük değişikliklerle başladık. Bu değişiklerden bir tanesi de liseye giriş sınavı olarak belirlenen olarak bilinen TEOG sınavının kaldırılmasıdır.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


YKS Kursu Ankara Kızılaydaki YKS dershaneleri Kızılay’ın En İyi Dershanesi Kızılaydaki dershaneler Kızılay dershane Kızılay Butik Dershane Önerisi Dershane Ankara Ankarada dershane Ümitköydeki dershaneler Ankara özel öğretim kursu fiyatları Ankaradaki En İyi Dershaneler Ankaranın en iyi sayısal dershanesi Ankara dershane fiyatları Dershaneler Batıkent Çayyolundaki dershaneler Ankaradaki dershaneler Ankara YKS kursları Ankara Dershane Önerisi Ankaradaki en iyi dershaneler YKS kursu Ankara Dershaneler Batıkent Etimesgut dershane Ankara dershane önerisi Çankaya dershane ANKARA DERSHANE ÜCRETLERİ Etlikteki Dershaneler Çankaya Dershaneleri İstanbul dershane Ankaradaki Tyt Dershaneleri Kızılaydaki MYS Dershaneleri Etimesguttaki dershaneler Ankara dershane Ankara özel öğretim kursu Kızılay butik dershane fiyatları Ortadoğulular Eğitim Kurumu Ankaradaki dershaneler Ankaradaki özel anadolu liseleri Ankaranın en iyi dershaneleri Çankayanın en iyi dershanesi YKS Kursu Kızılay TEOG Kursları Öğrenci Koçluğu Butik Dershane Avantajları Butik Dershane Nedir? Ankara Kızılayın En iyi Dershanesi Bursluluk Sınavı YKS ve Dershane Temel Lise Bünyesinde Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane ve Değişen Sınav Sistemi Dershane Fiyat Çeşitliliği ve Bizim Fiyat Politikamız Temel Lise Yabancı Dil Eğitimi Temel Lise Seviye Tespit Ankara Dershane ve Psikolog YKS Eğitimimiz Dershane Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Dershanesi Bünyesinde verilen Psikolojik Danışmanlık Ankara Temel Lise Bünyesinde YKS eğitimimiz Ankara Dershane Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Butik Dershane ve Temel Lise Rehberlik Servisi YKS Nedir? Ankara Dershanesi Öğrenci Koçluğu Ankara Dershane Ödev Takibi Ankara Mezun Dershanesi Öğrenci Etüt Sistemi Özel Ders Nedir? Dershanelerin Öğrenme ve Sınav streslerindeki Etkileri YKS TYT İçerikleri Dershanenimizde Güvenlik TYT YKS kursu Ankara Dershane ve Başarı Dershanede Ankara Ortadoğulular Farkı Ankara Yenimahalle Dershanesi Ankara Matematik Kursu Yaz Okulu Butik Dershane Ayrıcalığı Etkili Ders Çalışma Yöntemleri Sınav Kaygısı Sınav Sisteminde Yapılan Değişiklikler Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Dershaneden Temel Liseye Geçiş Matematik Dershanesi Kızılay dershane Ankara dershanesinde sınava hazırlık Ankaradaki en iyi dershane Ankara YKS-TYT eğitimimiz Kızılay matematik kursu Ankara özel öğretim kursları Gölbaşındaki Dershaneler Etimesguttaki Dershaneler Sincandaki Dershaneler Mamaktaki Dershaneler Ankara Dershane Çankaya Dershane Pursaklardaki Dershaneler Kızılaydaki Özel Liseler Yaşamkentteki Dershaneler Ümitköydeki Dershaneler Batıkentteki Dershaneler MYS KURSU ANKARA TYT AYT Kursu NEREYİ DÜŞLÜYORSAN ORAYA AİTSİN... Ankara Özel Anadolu Liseleri Listesi Yenimahalledeki Dershaneler Dershane Ankara Çayyolundaki Dershaneler ANKARADAKİ EN İYİ DERSHANELER EĞİTİMİN ÖNEMİ SINAV SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER Pursaklar Dershane MEZUNA KALMA MESELESİ MATEMATİĞİN ÖĞRETİMİNDE YAŞANILAN ZORLUKLAR Ankara Dershane Sınavlara Hazırlık Etlik Dershane Ankara Dershane Önerisi ERYAMAN DERSHANELERİ KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER KIZILAY DERSHANE ÜCRETLERİ YKS Kursları Kızılay Kızılay Kurs KIZILAYDAKİ YKS KURSLARI SİNCAN DERSHANELERİ BATIKENT DERSHANELERİ KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER ANKARADAKİ MYS DERSHANELERİ Çankayadaki Dershaneler KIZILAYDAKİ DERSHANELER TYT DERSHANESİ KIZILAY YKS DERSHANESİ ANKARA ERYAMANDAKİ DERSHANELER ANKARA ÖZEL ORTAOKUL ANKARA ÖZEL İLKOKUL ÖZEL ANAOKULU KIZILAY MEZUN DERSHANESİ ANKARADAKİ YKS KURSLARI ANKARA YKS KURSLARI Ankara Özel İlkokul Çayyolundaki Butik Dershaneler Kızılaydaki TYT Dershaneleri MYS Dershanesi Ankara MYS Dershanesi Kızılay Ankaradaki MYS Dershaneleri