NEREYİ DÜŞLÜYORSAN ORAYA AİTSİN...

Yayımlanma Tarihi 25.9.2018


NEREYİ DÜŞLÜYORSAN ORAYA AİTSİN...

‘’Nereyi düşlüyorsan oraya aitsin.‘’ bu söz bireyin hem günlük hayatında hem de öğrencilik hayatını kısaca özetleyen bir sözdür. Birey iş hayatında ve eğitim hayatında hangi alanı düşlüyorsa kendini oraya ait hisseder. Bugün sizlere eğitim hayatında kurulan ya da kurulması gerek hayallerden hedeflerden bahsedeceğiz. Eğitim hayatında öğrenci pek çok süreç ve aşamadan geçmektedir. İlkokuldan başlayan eğitim süreci ortaokul, lise, üniversite ve bireyin kendisine bağlı olarak lisansüstü eğitim şeklinde devam etmektedir. Bir söz daha vardır.‘’ Rüzgar ne kadar iyi olursa olsun geminin yelkeni yoksa o gemi bir yere varmaz. ‘’  Bu iki söz bize eğitim hayatında hedef belirlemenin önemini göstermiş olur. Öğrenci ne kadar iyi ders çalışırsa çalışsın veya ne kadar zeki olursa olsun sınav sürecinde eğer bir üniversite bir lise hayali yoksa çalıştıklarının emeği bir yere varmaz. Yani ne bir üniversite ne bir lise kazanabilir. Öğrencinin eğitim sürecinde ilk olarak yapması gereken hedef belirlemektedir. Belirlediği hedef doğrultusunda hayaller kurmaladır. Öyle bir hayal kurmalıdır ki  bilinçaltına hayallerini ve hedeflerini yerleştirmelidir. Belirlediği üniversite ve lise hedefinin kapısından girişleri veya orda derse girdiklerini hayal etmesi gerekmektedir. Böyle hayaller sizi hedeflerinize bir adım yaklaştığınızı görüceksiniz. Unutmayın hedef belirlemek, hayal etmek başarmanın yarısıdır. Diğer yarısında da verimli, özverili, düzenli olarak ders çalışmasıdır.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak verdiğimiz kaliteli eğitimin yanında onlara hedef belirleme konusunda da bünyemizde yer alan öğrencilere yardım etmekteyiz. Ankara dershanesi olarak bilinen kurumumuz bünyesinde birçok grubu barındırmaktadır. Bunların içerisinde; temel lise, matematik kursu, temel lise, özel öğretim kursu yer almaktadır. Ankara dershanesi olarak bünyemizde yer alan öğrencilerimize sunduğumuz imkanlardan ardından hedef belirleme ve hayal kurma konusunda nasıl yardımcı olduğumuzdan bahsedelim. Ankara dershanesine kayıt olan öğrencilere sunduğumuz en büyük avantaj öğrenci merkezli eğitimizdir. Bunu sağlayan en büyük olanak ise butik eğitim anlayışımızdır. Sınıflarda az sayıda öğrenci yer alması ile beraber her öğrencinin başarısı ile birebir ilgilenmekteyiz. Ankara dershanesi olarak öğrencilerimizi sunduğumuz diğer imkan ise zengin kaynaklar ve yenilenen sınav sistemine uygun deneme sınavlarıdır. Öğrencinin düzenli olarak konu çalışmasını ve soru çözmesini sağlamaktayız. Ankara dershanesine kayıt olan öğrencilerin tatil süreçlerini verimsiz geçirme gibi bir olanağı yoktur. Çünkü matematik yaz kampı ve yarıyıl kampları ile beraber bu sürecin verimli geçmesini sağlamaktayız. Diğer avantajlarımızıda sıralayacak olursak bireysel etüt kolaylıkları, aktif rehberlik kadrosu ve psikolojik danışmanlık desteğidir. Ankara dershanesi olarak hedefi olmayan öğrencilerimiz için eğitim koçlarımız ve psikolojik danışmanlarımız hizmet vermektedir. Ankara dershanesine ilk kayıtı olan öğrenciler eğitim koçları ile görüşmektedir. Ya öğrenciler hedefleri doğrultusunda yönledirilken ya da hedefi olmayan öğrenciye hedef belirleme konusunda yardımcı olmaktadır. Öğrencinin ilgi alanları, istekleri, yetenekleri doğrultusunda onlara hedeflerini belirlemelerinde yardımcı olurken bir yandan da onları belirlenen hedef doğrultusunda yönlendirmektedir. Ankara dershanesi psikolojik danışmanları ise öğrencinin hedefleri konusunda hayaller kurmasını sağlamaktadır. Her öğrenci ile birebir düzenlediği seanslarla beraber onları belirledikleri hedefler doğrultusunda hayallerini kurdurtmaktadır. Böylelikle öğrenci motive olmaktadır.

Ankara dershanesi olarak en iyi şekilde sınavlara hazırlanmanın ve hedeflerinize bir adım yaklaşmanın sırası sizde...


9. Sınıflar YKS - AYT 10. Sınıflar YKS - AYT 11. Sınıflar YKS - AYT 12. Sınıflar YKS - AYT Kızılay Butik Dershane Ankara Butik Dershane Ankara Temel Lise Ankara Kızılay Dershane TEOG Kursları Öğrenci Koçluğu Butik Dershane Avantajları Butik Dershane Nedir? Ankara Kızılay`ın En iyi Dershanesi Bursluluk Sınavı YKS ve Dershane Temel Lise Bünyesinde Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane ve Değişen Sınav Sistemi Dershane Fiyat Çeşitliliği ve Bizim Fiyat Politikamız Temel Lise Yabancı Dil Eğitimi Temel Lise Seviye Tespit Ankara Dershane ve Psikolog YKS Eğitimimiz Dershane Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Dershanesi Bünyesinde verilen Psikolojik Danışmanlık Ankara Temel Lise Bünyesinde YKS eğitimimiz Ankara Dershane Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Butik Dershane ve Temel Lise Rehberlik Servisi YKS Nedir? Ankara Dershanesi Öğrenci Koçluğu Ankara Dershane Ödev Takibi Ankara Mezun Dershanesi Öğrenci Etüt Sistemi Özel Ders Nedir? Dershanelerin Öğrenme ve Sınav streslerindeki Etkileri YKS TYT İçerikleri Dershanenimizde Güvenlik TYT YKS KURSU Ankara Dershane ve Başarı Dershanede Ankara Ortadoğulular Farkı Ankara Yenimahalle Dershanesi Ankara Matematik Kursu Yaz Okulu Butik Dershane Ayrıcalığı Etkili Ders Çalışma Yöntemleri Sınav Kaygısı Sınav Sisteminde Yapılan Değişiklikler Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Dershaneden Temel Liseye Geçiş Matematik Dershanesi KIZILAY’DA DERSHANE ANKARA DERSHANESİNDE SINAVA HAZIRLIK ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANE ANKARA TYT - YKS EĞİTİMİMİZ KIZILAY MATEMATİK KURSU Gölbaşı`ndaki Dershaneler Etimesgut`taki Dershaneler Sincan`daki Dershaneler Mamak`taki Dershaneler Ankara Dershane Çankaya Dershane Pursaklar`daki Dershaneler Kızılay`daki Özel Liseler Yaşamkent`teki Dershaneler Ümitköy`deki Dershaneler Batıkent`teki Dershaneler MYS KURSU ANKARA TYT AYT Kursu NEREYİ DÜŞLÜYORSAN ORAYA AİTSİN... Ankara Özel Anadolu Liseleri Listesi Yenimahalledeki Dershaneler Ankara Dershane Çayyolundaki Dershaneler ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANELER EĞİTİMİN ÖNEMİ SINAV SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER Pursaklar Dershane MEZUNA KALMA MESELESİ MATEMATİĞİN ÖĞRETİMİNDE YAŞANILAN ZORLUKLAR Ankara Dershane Sınavlara Hazırlık Etlik Dershane Ankara Dershane Önerisi ERYAMAN DERSHANELERİ KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER KIZILAY DERSHANE ÜCRETLERİ YKS Kursları Kızılay Kızılay Kurs KIZILAYDAKİ YKS KURSLARI SİNCAN DERSHANELERİ BATIKENT DERSHANELERİ KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER ANKARADAKİ MYS DERSHANELERİ Çankayadaki Dershaneler KIZILAYDAKİ DERSHANELER TYT DERSHANESİ KIZILAY YKS DERSHANESİ ANKARA ERYAMANDAKİ DERSHANELER ANKARA ÖZEL ORTAOKUL ANKARA ÖZEL İLKOKUL