SINAV SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER

Yayımlanma Tarihi 26.9.2018


SINAV SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER

‘’YGS - LYS kaldırıldı yerine TYT - YKS  getirilecek.’’ 2017-2018 eğitim öğretim yılına bu haberle başladık. Bu duyurunun ardından birçok öğrenci stres altına girdi. Peki yeni sistem neydi, avantajları dezavantajları nelerdi?  Yaklaşık yedi yıldır uygulumada olan YGS ve LYS sınavının kaldırılması ile beraber zaten büyük bir dezavantantajdır. Dönemin başında yapılan değişiklik ile beraber öğrenci alıştığı sınav sisteminden uzakta yeni bir sınav sistemi karşılarına çıkmaktadır. Öğrenci artık yeni sınav sistemine göre yeni çalışma yöntemleri geliştirmelidir. TYT – YKS  sınavının tek bir gün içerisinde gerçekleştirilmesi öğrencini hem avantajına hem de dezavantajına olan bir durumdur. Dezavantajına baktığımızda ilk oturumu kötü geçen öğrencinin morali bozulurken bu durum ikinci oturumuda etkileyecektir. Böylelikle ikinci oturumda daha iyi yapabilecek olan öğrenci daha düşük bir sonuçla karşılaşacaktır. Avantajına baktığımızda ise eski sınav sisteminde öğrenci hem mart ayında hem de haziran ayının haftalarına yayılmış bir şekilde sınav stresi yaşamaktaydı. Artık sınav stresi tek birgün içinde yaşayacaklar. TYT ve YKS sınavıın en büyük avantajlarından bir durumdur. Yenilenen sınav sistemi ile beraber öğrenciler her ne kadar zorlansa da düzenli, verimli ve özverili ders çalışmanın ardından TYT ve YKS sınavlarında istediği başarıyı elde edebilir. Bunun yanında yeni sınav sistemine ayak uydurmuş bir kurumdan gerekli eğitim desteğini almalıdır.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak 2002’den bu yana sınav sistemleri en yakından takip ederek öğrencilerimizi karşılarına çıkacak sınavlara en iyi şekilde hazırlamaktayız. Ankara dershanesi olarak bilinen kurumumuz verdiği öğrenci merkezli ve yenilikçi eğitim ile beraber pek çok öğrenciyi üniversiteye yerleştirmiştir. Ankara dershanesi TYT ve YKS olarak berlirlenen yeni sınav sistemini yakından takip ederek yeni çalışma planları ve yeni ders programlarını yeni eğitim öğretim dönemine hazırladık. Ankara dershanesi olarak bünyemize kayıt olan öğrencileri yeni sınav sistemini ve var olan sınav streslerinin önüne geçmek adına onları psikologlarla görüştürmekteyiz. Bünyemizde yer alan psikologlar her öğrenci ile birebir düzenlediği seanslarla beraber sınav stresi nedeniyle hakettiği başarının önüne geçmesini engellemek adına hizmet vermektedir. Bunun yanında aktif rehberlik kadromuz her öğrenci ile birebir ilgilenerek öğrencilerimizi TYT ve YKS hakkında gerekli bilgileri vermektedir. Her öğrenciye birebir günlük yaşantısına göre hazırladığımız ders çalışma programları ile beraber öğrenci dershane veya okul çıkışında nasıl ders çalışması gerektiği hakkında detaylı bilgiye sahip olmaktadır. Yenilenen sınav sistemi ile öğrencilerin çalışacakları kaynak bulmak konusunda sıkıntı yaşadıklarını söylebiliriz. Ankara dershanesi olarak yenilenen sınav sistemine uygun olan kaynak kitaplarımız ve deneme sınavlarımız ile öğrenci yeni sınav sistemine uygun kaynaklardan konu çalışmış ve soru çözmüş olur. Değişen sınav sistemine kısa sürede ayak uydurmamızla beraber Ankara’daki dershaneler arasında en güncel dershane olmaktayız. Bu da eğitim öğretim yuvamızın en çok tercih edilmesine sebep olan etkenlerden biridir. Bununla beraber diğer ayrıcalıklarımıza baktığımızda alanında kendini geliştirmiş öğretmen kadromuz ilk sırada yer almaktadır. Ankara dershanesi öğretmenleride öğrencilere en iyi eğitimi vermenin yanında öğrencilerimizi ders esnasında değişen sınav sistemi hakkında bilgilendirmekte ve dersin çizelgesini on göre devam ettirmektedir. Ankara dershanesine kayıt olan öğrencinin başarısızlıkla ve TYT – YKS sınavlarından korkması böylelikle imkansız hale gelmektedir. Diğer ayrıcalıklarımıza baktığımızda bireysel etüt kolaylıkları, yarıyıl kampları, matematik yaz kampı, eğitim koçluğu desteği ve butik eğitim anlayışı ile bütünleşmiş 8 – 10 kişilik sınıflarda eğitimdir. Öğrencinin en iyi şekilde kurumdan ayrılması ve TYT – YKS sınavlarında başarıyı elde etmesi bizim için en önemli husustur.

Ankara dershanesine kayıt olarak TYT ve YKS sınavına en iyi şekilde hazırlanmak isteyen üniversite adayı öğrencilerimizi kurumumuza davet ediyoruz.


9. Sınıflar YKS - AYT 10. Sınıflar YKS - AYT 11. Sınıflar YKS - AYT 12. Sınıflar YKS - AYT Kızılay Butik Dershane Ankara Butik Dershane Ankara Temel Lise Ankara Kızılay Dershane TEOG Kursları Öğrenci Koçluğu Butik Dershane Avantajları Butik Dershane Nedir? Ankara Kızılay`ın En iyi Dershanesi Bursluluk Sınavı YKS ve Dershane Temel Lise Bünyesinde Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane ve Değişen Sınav Sistemi Dershane Fiyat Çeşitliliği ve Bizim Fiyat Politikamız Temel Lise Yabancı Dil Eğitimi Temel Lise Seviye Tespit Ankara Dershane ve Psikolog YKS Eğitimimiz Dershane Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Dershanesi Bünyesinde verilen Psikolojik Danışmanlık Ankara Temel Lise Bünyesinde YKS eğitimimiz Ankara Dershane Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Butik Dershane ve Temel Lise Rehberlik Servisi YKS Nedir? Ankara Dershanesi Öğrenci Koçluğu Ankara Dershane Ödev Takibi Ankara Mezun Dershanesi Öğrenci Etüt Sistemi Özel Ders Nedir? Dershanelerin Öğrenme ve Sınav streslerindeki Etkileri YKS TYT İçerikleri Dershanenimizde Güvenlik TYT YKS KURSU Ankara Dershane ve Başarı Dershanede Ankara Ortadoğulular Farkı Ankara Yenimahalle Dershanesi Ankara Matematik Kursu Yaz Okulu Butik Dershane Ayrıcalığı Etkili Ders Çalışma Yöntemleri Sınav Kaygısı Sınav Sisteminde Yapılan Değişiklikler Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Dershaneden Temel Liseye Geçiş Matematik Dershanesi KIZILAY’DA DERSHANE ANKARA DERSHANESİNDE SINAVA HAZIRLIK ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANE ANKARA TYT - YKS EĞİTİMİMİZ KIZILAY MATEMATİK KURSU Gölbaşı`ndaki Dershaneler Etimesgut`taki Dershaneler Sincan`daki Dershaneler Mamak`taki Dershaneler Ankara Dershane Çankaya Dershane Pursaklar`daki Dershaneler Kızılay`daki Özel Liseler Yaşamkent`teki Dershaneler Ümitköy`deki Dershaneler Batıkent`teki Dershaneler MYS KURSU ANKARA TYT AYT Kursu NEREYİ DÜŞLÜYORSAN ORAYA AİTSİN... Ankara Özel Anadolu Liseleri Listesi Yenimahalledeki Dershaneler Ankara Dershane Çayyolundaki Dershaneler ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANELER EĞİTİMİN ÖNEMİ SINAV SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER Pursaklar Dershane MEZUNA KALMA MESELESİ MATEMATİĞİN ÖĞRETİMİNDE YAŞANILAN ZORLUKLAR Ankara Dershane Sınavlara Hazırlık Etlik Dershane Ankara Dershane Önerisi ERYAMAN DERSHANELERİ KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER KIZILAY DERSHANE ÜCRETLERİ YKS Kursları Kızılay Kızılay Kurs KIZILAYDAKİ YKS KURSLARI SİNCAN DERSHANELERİ BATIKENT DERSHANELERİ KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER ANKARADAKİ MYS DERSHANELERİ Çankayadaki Dershaneler KIZILAYDAKİ DERSHANELER TYT DERSHANESİ KIZILAY YKS DERSHANESİ ANKARA ERYAMANDAKİ DERSHANELER ANKARA ÖZEL ORTAOKUL ANKARA ÖZEL İLKOKUL