HEMEN BAŞVUR Sincan LGS Kursları | Ortadoğulular Kurs Merkezleri

Sincan LGS Kursları

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Sincan LGS Kursları


Sincan LGS Kursları

Sincan LGS Kursları

Ankara’dan 20 km uzak olmasına rağmen Sincan, Ankara’nın eğitim ve öğretim kalitesini bünyesine taşıyor. Herkesin öğrenme şekli ve düzeyi farklıdır. Sincan LGS Kursları bünyesinde eğitim pedagojisi dersini almış, çocuğun öğrenme psikolojisini bilen ve onun bilişsel düzeyini tespit etmede yetkin bir eğitim kadrosunu içerir.. Sınava hazırlık döneminde de tercih döneminde de rehber ve diğer personellerimiz lise adaylarına yardımcı olur.

 Dönem başında öğrencilerin öğrenim hayatı boyunca gördüğü derslerin hızlıca tekrarı yapılarak konu eski konuların hatırlanması sağlanır. Öğrencilerin tüm eksikliklerini tamamlamayı ve onların başarılı olmasını hedefleyen kurumumuz sıkı bir çalışma programı izleyip derslerden sonra mutlaka testlerle tekrar yapar. MEB ve ÖSYM tarafından yapılan geçiş sınavlarında okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme yetenekleri test ediliyor. Kurslarımız da öğrencilere istenen yetileri kazandırıyor.

Deneme sınavları, MEB’in sınavlarına paralel olarak hazırlanıyor. Testlerimizin ise zorluk düzeyi gittikçe artıyor. Bu durum öğrencilerimizi kademeli olarak sorularda ustalaştırıyor. Bu durum tüm öğrencilerimizin, tüm konulardaki başarısını kesin kılmakla beraber öğrencilerin motivasyonunu da artırıyor.

Ortaöğretime Geçiş Sınavı Nasıl Yapılıyor?

Sınavlar, eğitim ve öğretim döneminin bitişinde, Haziran aylarında yapılır. Eski sisteme göre liseye geçiş sınavı konuların bilinmesi sınavı yapmak için yeterliydi. Ancak durum artık öyle değil. Öğrencilerin daha çok analiz, sentez ve değerlendirme düzeyine ulaşmesi gerekiyor. Kısa paragrafların yerini uzun Türkçe paragraflar, eski basit Matematik paragrafların yerini düşünmeye, problem çözmeye ve analiz etmeye yönelik paragraflar aldı.  

Ortaöğretime geçiş sınavı iki oturumda yapılıyor: Sayısal ve Sözel. İlk oturum olan ve 75 dakika (1 saat 15 dakika) süre tanınan Sözel oturumunda; Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil testleri olmak üzere toplam 50 soru bulunmaktadır. Türkçe testinden 20, diğerlerinden 10 adet soru sorulmaktadır. İkinci oturum olan ve 80 dakika (1 saat 20 dakika) Sayısal oturumunda ise toplamda 40  soru sorulup Matematik ve Fen testlerinden oluşmaktadır. Türkçe, Matematik ve Fen testleri ise en yüksek katsayıya sahip.

Ortadoğulular Kurs Merkezleri Ankaradaki Dershaneler Ve Fiyatları

Ankaradaki Dershaneler Ve Fiyatları

Ankaradaki dershaneler için fiyat bilgisi vermeden önce, başkentteki özel kurslar hakkında bilgi edinmek önemlidir. Farklı beklentilere ve eğitim s...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Kurs Merkezleri Sincan Ayt Tyt Kursu

Sincan Ayt Tyt Kursu

Sincan AYT TYT dersleri, bölgesel ders olarak kabul edilebilir, evden uzak olmadan eğitimde kaliteyi aramak isteyen ve yolda vakit kaybetmekten kaç...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.