TYT YKS KURSU

Yayımlanma Tarihi 29.8.2018


TYT YKS KURSU

Sınav sisteminin sürekli değişmesi ülkemizin gerçeklerinden biridir. Sınav adayı öğrencilerin alıştığı sınav sistemlerinin düzenli olarak değişmesi sebebiyle öğrenciler sürekli bir tedirginlik içerisindedir. Son olarak üniversiteye giriş sınavları değişmiştir. Bir süredir gerçekleşen YGS ve LYS başlığı altında iki oturum şeklinde yapılan üniversiteye giriş sınavları kaldırılmıştır. Eski sistemde öğrenci ilk oturuma mart ayında ikinci oturuma haziran ayında haftalara bölünmüş bir şekilde girmekteydi. İlk oturumda 180 puan barajını geçen öğrenci ikinci oturuma girme hakkı kazanmaktaydı. Haziranda yapılan ikinci oturumda öğrenci hafta hafta 5 oturum şeklinde yapılan sınav silsilesine kendi alanında olan bölümlerine sınavlarına girmekteydi. 7 yıl devam eden bu sınav sistemin değişeceğine dair 2017’nin eylül ayında açıklama yapıldı. Kısa süre sonra Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan ilk defa bu sene uygulanacak olan sınav sisteminin nasıl olacağı hakkında açıklama geldi. Temel yeterlilik sınavı (TYT) ve yükseköğretim kurumları sınavı (YKS) başlığı altında tekrar iki oturum şeklinde sınav yapılacağını duyurusunu yaptı. Yeni sınav sisteminde üniversite adayı öğrencilerimiz sınavı bir gün içerisinde tamamlayacaklar. Öğleden önce ilk oturum olan TYT sınavına girecekler 150 puan olarak belirlenen iki yıllık barajını, 180 olarak belirlenen dört yıllık üniversite barajını geçiceğini tahmin eden öğrenciler öğleden sonra yapılacak ikinci oturum olan YKS’ye girecekler. Böylelikle iki oturum şeklinde gerçekleşecek olan sınavı birgün içerisinde tamamlayacaklar. İlk oturum olarak belirlenen TYT’de öğrencilerin karşılarına 100 soru çıkıcak. 40 türkçe, 40 matematik, 20 sosyal bilimler başlığı altında tarih, felsefe ve din kültürü sorusu, 20 fen bilimleri başlığı altında fizik, kimya ve biyoloji sorusu öğrencilerin karşılarına çıkıcak. İlk oturumda öğrencinin temel yeterliliği ölçülecek. Anlama yorumlama temelinde olan sorularla öğrenci ilk oturumu tamamlayacak. Verdikleri öğle molasının devamında öğrenci ikinci oturum olan YKS sınavına girecek bilgiye dayalı olan bu sınavda öğrenci kendi alanının sorularına cevap arayacak. Bu etapta öğrencilerin karşına 40 türkçe, 40 matematik, 40 fen bilimleri, 40 sosyal bilimleri sorusu çıkıcaktır. Öğrencinin bu iki oturum sonrası aldığı puan iki yıl geçerli olacaktır. Bu da bize yeni sınav sisteminin ALES sınav sistemine benzediğini göstermektedir. Bu süreçte öğrenciye büyük rol düşmektedir. İki oturum şeklinde gerçekleşicek olan sınavın konularını bir sene boyunca bir arada yürütmeleri gerekir. Bu konuda gerekli eğitim desteğini almaları şart haline gelmiştir.

     Ortadoğulular Eğitim Kurumları yeni sınav sistemine uygun ve güncel dershane olarak öğrencilerimizin yanındayız. TYT YKS Kursu Ankara olarak yeni sınav sistemine uygun ders sisteminin yer aldığı uzman kadrosu ile 16 yıldır hizmet vermekteyiz. TYT YKS Kursu kızılayda Ankara’nın merkezinde bulunmaktadır. Gençlerimizin bu zorlu süreçte yapabilceklerinin daha iyisini yapması konusunda onlara her türlü yardımda bulunmaya hazırız. TYT YKS Kursu Ankara olarak bünyemizde barındırdığımız psikologlarımız yardımıyla öğrencilerimizi psikolojik olarak sınava hazırlamaktayız. Ortadoğulular Eğitim Kurumları alanında uzman, güler yüzlü öğrencilerimizle uyumlu öğretmen kadrosu ile karşılarına çıkıcak olan yeni sınav sistemine en uygun şekilde hazırlanmaktayız. TYT Kursu Ankara olarak sağladığımız rehberlik hizmeti ile beraber öğrencinin sınav kaygısını üzerinden atmalarında ve kişisel sıkıntılarını çözmektedir. Her öğrenci ile birebir ilgilenme fırsatı ile onlara ev ortamında nasıl çalışmaları gerektiği konusunda gerekli çalışma planları hazırlamalarına yardımcı oluyoruz. Ortadoğulalar Eğitim Kurumlarında öğrenciye sağlanan bireysel etütler sayesinde öğrenci  üniversite sınavına hazırlandığı süreçte çözemediği soruları ve kafasında takılı kalan konulara yanıt bulmaktadır. TYT YKS kursu Ankara öğrencilerimiz yanısıra öğrencilerimizin ailelerinde bu zorlu süreçte yanında yer almaktadır. Bu süreçte öğrenci ile arasında nasıl bir ilişki olması gerektiği konusunda onlara yardımcı olmaktayız. Ortadoğulular eğitim kurumları başlığı altında verdiğimiz eğitimde sınıflar butik dershane mantığı ile 10-12 kişi yer almaktadır. TYT YKS Kursu Ankara olarak her öğrencinin bizim için özel olduğunun en büyük göstergesidir. Alternatif dershanelere göre sınıf sayılarının daha düşük olması sayesinde öğrenci dersle bir bütün şeklinde özel ders niteliğinde eğitim hizmeti almaktadır. TYT YKS Kursu Ankara olarak öğrencinin ders esnasında kafasına takılan konulara anında yanıt alması onların en büyük avantajı haline gelmiştir.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları yeni sınav sistemine uygun en güncel dershane olarak  uzman öğretmen kadrosu, rehberlik servisi, bireysel etüt kolaylıkları ve psikologları ile beraber 2002'den beri hizmet vermekte ve siz değerli öğrencilerimizle hizmet vermeye devam edecektir.


9. Sınıflar YKS - AYT 10. Sınıflar YKS - AYT 11. Sınıflar YKS - AYT 12. Sınıflar YKS - AYT Kızılay Butik Dershane Ankara Butik Dershane Ankara Temel Lise Ankara Kızılay Dershane TEOG Kursları Öğrenci Koçluğu Butik Dershane Avantajları Butik Dershane Nedir? Ankara Kızılay`ın En iyi Dershanesi Bursluluk Sınavı YKS ve Dershane Temel Lise Bünyesinde Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane ve Değişen Sınav Sistemi Dershane Fiyat Çeşitliliği ve Bizim Fiyat Politikamız Temel Lise Yabancı Dil Eğitimi Temel Lise Seviye Tespit Ankara Dershane ve Psikolog YKS Eğitimimiz Dershane Bünyesinde Verilen Etütler Ankara Dershanesi Bünyesinde verilen Psikolojik Danışmanlık Ankara Temel Lise Bünyesinde YKS eğitimimiz Ankara Dershane Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Butik Dershane ve Temel Lise Rehberlik Servisi YKS Nedir? Ankara Dershanesi Öğrenci Koçluğu Ankara Dershane Ödev Takibi Ankara Mezun Dershanesi Öğrenci Etüt Sistemi Özel Ders Nedir? Dershanelerin Öğrenme ve Sınav streslerindeki Etkileri YKS TYT İçerikleri Dershanenimizde Güvenlik TYT YKS KURSU Ankara Dershane ve Başarı Dershanede Ankara Ortadoğulular Farkı Ankara Yenimahalle Dershanesi Ankara Matematik Kursu Yaz Okulu Butik Dershane Ayrıcalığı Etkili Ders Çalışma Yöntemleri Sınav Kaygısı Sınav Sisteminde Yapılan Değişiklikler Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Dershaneden Temel Liseye Geçiş Matematik Dershanesi KIZILAY’DA DERSHANE ANKARA DERSHANESİNDE SINAVA HAZIRLIK ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANE ANKARA TYT - YKS EĞİTİMİMİZ KIZILAY MATEMATİK KURSU Gölbaşı`ndaki Dershaneler Etimesgut`taki Dershaneler Sincan`daki Dershaneler Mamak`taki Dershaneler Ankara Dershane Çankaya Dershane Pursaklar`daki Dershaneler Kızılay`daki Özel Liseler Yaşamkent`teki Dershaneler Ümitköy`deki Dershaneler Batıkent`teki Dershaneler MYS KURSU ANKARA TYT AYT Kursu NEREYİ DÜŞLÜYORSAN ORAYA AİTSİN... Ankara Özel Anadolu Liseleri Listesi Yenimahalledeki Dershaneler Ankara Dershane Çayyolundaki Dershaneler ANKARA’DAKİ EN İYİ DERSHANELER EĞİTİMİN ÖNEMİ SINAV SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER Pursaklar Dershane MEZUNA KALMA MESELESİ MATEMATİĞİN ÖĞRETİMİNDE YAŞANILAN ZORLUKLAR Ankara Dershane Sınavlara Hazırlık Etlik Dershane Ankara Dershane Önerisi ERYAMAN DERSHANELERİ KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER KIZILAY DERSHANE ÜCRETLERİ YKS Kursları Kızılay Kızılay Kurs KIZILAYDAKİ YKS KURSLARI SİNCAN DERSHANELERİ BATIKENT DERSHANELERİ KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER ANKARADAKİ MYS DERSHANELERİ Çankayadaki Dershaneler KIZILAYDAKİ DERSHANELER TYT DERSHANESİ KIZILAY YKS DERSHANESİ ANKARA ERYAMANDAKİ DERSHANELER ANKARA ÖZEL ORTAOKUL ANKARA ÖZEL İLKOKUL